Львівський бронетанковий завод знову почав активно працювати із замовленнями Міністерства оборони України. Сьогодні у цехах підприємства кипить робота з капітального ремонту та відновлення броньованих ремонтно-евакуаційних машин та двигунів до самохідних артилерійських установок, виготовлення запасних частин до різної бронетехніки, які у подальшому можуть бути використані у зоні проведення антитерористичної операції.
- До виконання держзамовлення ми приступили на початку липня. Довелося відкласти виконання престижної закордонної угоди, адже свою техніку ми ремонтуємо поза чергою, - розповів директор підприємства Олександр Остапець. - Через кілька днів вже будуть готові до експлуатації дві одиниці БРЕМ-1 та три танкові двигуни, які пройшли капітальний ремонт. Роботи в нас побільшало, і працівники працюють у дві зміни, а деякі дільниці й у три.
Керівник підприємства зауважив, що Львівський бронетанковий спеціалізується на ремонті танків Т-72 та броньованої спецтехніки на його базі. Але ця модифікація повністю російського виробництва, тому львів’яни освоїли виготовлення всіх запасних частин, щоб не залежати від закордонних постачальників.
- Боротьба з тероризмом на сході України змушує нас освоювати нові профілі виробництва. Ми запропонували оборонному відомству свої послуги у ремонті БТР-80. Взяли на пробу 4 одиниці. І цей пілотний проект нам вдався. Два відремонтованих БТРа вже готові до відправлення у війська. Ще два за кілька днів проходитимуть післяремонтні випробування, - зазначив Олександр Остапець. - Також успішно справляємося із важливим завданням із виготовлення протикумулятивних захисних екранів для броньованої техніки. Ми швидко освоїли цю технологію і спроможні виготовити визначену кількість комплектів такого захисту і доставити за призначенням, а мобільні ремонтні бригади їх вже змонтують на техніці.
Ремонтні бригади від заводу постійно виїжджають в зону проведення АТО. Вже було шість ротацій, і готується чергова. Завдяки наполегливій праці фахівців-ремонтників вдалося повернути у стрій чимало бойових машин.
- У польових умовах ремонтувати техніку досить складно. Стара техніка просто не витримує великих навантажень. Доводилося швидко пересуватися з одного місця в інше, щоб надати допомогу нашим хлопцям, адже броньовані машини їм вкрай необхідні, - розповів майстер бронетанкового заводу Юрій Винар, який нещодавно повернувся із зони АТО.
За словами директора Львівського бронетанкового заводу, підприємство змушене освоювати нову специфікацію. Фахівці починають виготовлення першого зразка легкого БТР-Б «Дозор» за проектом харківських конструкторів, який вже через місяць вийде з цехів підприємства. Маючи сучасне обладнання, вони спроможні якісно і швидко поповнити Збройні Сили України бойовими машинами.