Військові дії в зоні конфлікту
Учора підрозділи сил АТО зайняли місто Ясинувата Донецької області, який є важливим пунктом залізничного сполучення регіону. Звільнення міста дозволило охопити Донецьк з півночі та перекрити один з важливих каналів постачання зброї та техніки для терористів. Наразі у місті проводиться операція із виявлення та знешкодження залишків терористичних бандформувань. Окрім цього, українські військові розблокували шляхи, які поєднують населені пункти Дмитрівку і Дякове.
Як повідомив сьогодні, у понеділок 4 серпня, на першому щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України Андрій Лисенко,протягом доби підрозділи Збройних сил України 39 разів вступили в вогневий контакт з терористами в районах населених пунктів Майорське, Красногорівка, Червонопартизанськ, Стукалова Балка, Дякове, Луганськ, Новоганнівка, Світле, Камянка, Новий Світ, Піски, Майорське, Зеленопілля, Нижня Талівка, Нижній Мінчінок.
Ніч з 3 на 4 липня характеризувалася підвищенням активності бандформувань. Збільшилась інтенсивність обстрілів позицій сил АТО, у тому числі з установок «Град», танків та мінометів.
З території Російської Федерації протягом минулої доби п’ять разів були обстріляні позиції сил АТО, в тому числі з установок «Град». Зокрема, увечері о 21.00 – під артилерійський вогонь росіян потрапили десантники в районі Червонопартизанська, під мінометний обстріл – позиції українських військ в районі Зеленопілля. Опівночі з установок «Град» російські військові обстріляли українських десантників в районі Дякове. Також російські військові відкрили артилерійський вогонь по позиціях Держприкордонслужби, а також обстріляли з мінометів українських військових у районі селища Камишне. Вогонь вівся з населеного пункту Маноцький (РФ) у напрямку українського села Юганівка.
Сьогодні о 4:30 відбулася планова операція з деблокування підрозділів українських військових в районі Червонопратизанська. Більша частина військовослужбовців успішно виконала завдання командування АТО та вийшли у безпечне місце для направлення в пункти відновлення боєздатності. Частина військовослужбовців відійшла на російську територію. Наразі українська сторона робить все можливе, щоб повернути наших військовослужбовців додому. Після їхнього повернення будуть з’ясовані всі обставини нічної події.
Ситуація в населених пунктах зони конфлікту
Українські правоохоронці продовжують перевірку населених пунктів Слов`янськ, Дебальцеве та Краматорськ Донецької області. Після їх звільнення від бойовиків від місцевого населення продовжує надходити інформація про знаходження там осіб, які були причетні до терористичної діяльності. Так, протягом останньої доби сили Національної гвардії затримали групу підозрюваних у сприянні діяльності ДНР, це місцеві мешканці, раніше засуджені. Проводиться перевірка їх причетності до злочинних дій, зараз вони дають покази уповноваженим органам. Відомо, що один із затриманих – колишній командир бандоформування «Щит».
Групи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України продовжують свою роботу в зоні проведення антитерористичної операції. Щоденно вони проводять зустрічі з місцевими мешканцями, представниками районної влади та головами сільських і селищних рад, керівниками місцевих органів правопорядку та захисту населення від надзвичайних ситуацій у містах та селах Донецької області. Зокрема, вони вирішують питання відновлення інфраструктури та наданні соціально-побутової допомоги.
На тимчасово захоплених територіях Сходу України терористи грабують місцеве населення, викрадають мешканців міст та захоплюють приватні будівлі і транспорт. У зв’язку із цим ми закликаємо місцевих жителів залишити захоплені терористами території. Для прийому вимушених переселенців біля Донецька у селі Дачне Маріїнського району та у місті Щастя Луганської області розгорнуто 2 додаткові пункти для зустрічі осіб, які переміщуються гуманітарними коридорами. Так, коридором до міста Щастя скористалось 967 осіб з Луганщини.
Протягом 3 серпня у звільнених містах і селах України піротехнічні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій знешкодили 163 боєприпаси та вибухонебезпечні предмети. Обстежено 113 га територій.
Міжнародна ситуація
Прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта не виключив можливість погіршення економічних відносин Румунії й Росії, а також поклав на керівництво РФ усію відповідальність за дестабілізацію ситуації на сході України.
Вiце-канцлер ФРН Зігмар Габрiель визнав, що секторальні санкції ЄС проти РФ матимуть негативні наслідки для економіки Німеччини. Водночас відзначив, що збереження миру та забезпечення безпеки в Європі є набагато важливішими, ніж втрата кількох вiдсоткiв можливого економічного зростання.
Санції ЄС проти Росії вже почали діяти. Так, Російська авіакомпанія «Доброльот» призупиняє польоти в Крим через анулювання європейськими контрагентами дії договорів лізингу, технічного обслуговування і страхування повітряних суден, а також надання аеронавігаційної інформації.