Військові дії в зоні конфлікту
Сьогодні, близько 14 години росіяни обстріляли підрозділ ЗС України в районі селища Степанівка, про яку ми вже говорили зранку. Інформація про наслідки обстрілу на даний час відсутня. Про це під час прес-конференції в Києві заявив речник ІАЦ РНБО Андрій Лисенко.
Військовослужбовці РФ обстрілюють українські села з важкої артилерійської зброї і вихваляються цим в соціальних мережах. Військові не приховують, що стріляють по території України, кажуть передають вітання надимчанам, тобто мешканцям Надиму – адміністративного центру Ямало-Ненецького автономного округу РФ.
Росія продовжує нарощувати військові потужності на кордоні з Україною. Станом на сьогодні 11 в прикордонних районах зосереджено близько 45 тис. угруповання військ ЗС та ВВ МВС РФ. У числі військової техніки: 160 танків, 1360 бойових броньованих машин, 390 артилерійських систем, до 150 установок «Град», 192 бойових літаки та 137 ударних вертольотів.
Окрім цього, сьогодні у Псковській області Росія розпочала чергові масштабні навчання повітряно-десантних військ – з бойовою стрільбою. У навчаннях візьме участь три тисячі військовослужбовців, буде задіяно понад 30 літаків і вертольотів військово-транспортної, фронтової і армійської авіації.
Ситуація в населених пунктах зони конфлікту
У результаті бойових дій в більшості міст та населених пунктах виведені з ладу промислові об’єкти енергетичного та газового сектору. Зокрема, критична обстановка спостерігається у Луганську. Сьогодні у Горлівці під час бойових дій диверсанти знищили електричну підстанцію «Горлівка-11», підприємство «Донбасобленерго», що призвело до зупинки 4-х водовідкачувальних насосів вугледобувної шахти № 5. Це може спричинити підняття рівня води в шахтах на 1,5 метра за добу, що в подальшому призведе до повного затоплення центральної частини міста.
У Донецьку в результаті постійних обстрілів терористами без електропостачання залишається частина Кіровського та Куйбишевського районів. Усього в місті знеструмленими залишаються більше 40 електропідстанцій. Бойовики замінували мости в мікрорайонах «Придорожній» та «Ларіно». Внаслідок бойових дій пошкоджено донецьку міську лікарню № 18 та філію «Укртелеком».
У тому ж Донецьку бойовики активізували свій тиск проти громадських діячів, проукраїнських активістів та їх родин. За останні дні відбулось кілька візитів озброєних бойовиків за місцем проживання таких людей.
На минулому брифінгу виникло запитання про гуманітарні коридори Донецької та Луганської області. За останню добу усіма транспортними коридорами скористались 1 тисяча 135 мешканців Донбасу. Зокрема, додатковими пунктами у місті Щастя на Луганщині та селі Дачне на Донеччині за останню добу скористалось 752 особи.
За інформацією Мінсоцполітики, готується вивезення із зони АТО 119 вихованців Краснодонського дитячого будинку-інтернату та дитячого відділення Ровеньківського будинку-інтернату для осіб похилого віку та інвалідів Донецької області, які безпосередньо перебувають в зоні активних бойових дій. Терористи перешкоджають вивезенню дітей та інвалідів. На даний момент тривають переговори щодо їх переміщення до інтернатних установ Сумської, Харківської та Полтавської областей.
Зведені загони Державної служби з надзвичайних ситуацій України відновлюють інфраструктуру звільнених міст Донбасу. З території Слов’янська Донецької області, Лисичанська, Сєверодонецьку та Рубіжному Луганської області вивезено більше 80 тонн уламків та розчищено 2 км вулиць та доріг.
Так, у Лисичанську Луганської областіза тиждень за допомогою інженерної техніки та засобів малої механізації зрізано обвислі частини залізобетонних конструкцій, що створювали загрозу травмування мешканців 9 поверхового будинку по вул. Квартал Жовтневої революції. Відновлено будівлю та розчищено від вибухонебезпечних предметів територію дитячого садочка №8 «Світлячок».
Протягом доби в зоні проведення АТО групами розмінування ЗС України знешкоджено близько 165 вибухонебезпечних предметів та розміновано 5 об’єктів інфраструктури. Піротехнічні підрозділи ДСНС України виявили та вилучили 156 одиниць боєприпасів. Перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 9 адміністративних споруд та будівель. Обстежено 39 га територій та 2 га водойм.
Міжнародна підтримка
Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з Президентом Європейської Комісії Жозе-Мануелем Баррозу, який заявив про готовність до багатостороннього міжнародного обговорення врегулювання ситуації на Донбасі в Нормандському або Женевському форматі. Глава нашої держави висловив побажання, щоб «українське питання» було внесено до порядку денного та отримало належну увагу під час наступного засідання Європейської Ради 30 серпня цього року.
Жозе-Мануель Баррозу підтримав ініціативу Президента України щодо гуманітарної місії та чітку позицію України, що вона має бути здійснена у відповідності із міжнародним правом. Він також повідомив, що Європейський Союз готовий виділити 2,5 мільйонів євро на гуманітарну допомогу для України. При цьому він закликав до створення спеціального координаційного механізму для надання гуманітарної допомоги та переміщення переселенців.
Президент України запевнив Президента Європейської Комісії у відданості наміру втілити мирний план на принципах: двостороннє припинення вогню, при моніторингу і верифікації ОБСЄ, звільнення усіх заручників, контроль за україно-російським кордоном для припинення надходження бойовиків і озброєння та політичний діалог без жодних додаткових умов.
Учора в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак військово-повітряних сил Канади з черговою партією допомоги для прикордонників, що беруть участь у діях в зоні АТО. Цього разу в Україну доправили шоломи та бронежилети, медичні комплекти, намети, спальні мішки, балістичні окуляри. Загалом Канада передала Україні 32 тонни обладнання та спорядження на суму 5 мільйонів канадських доларів.
Кабінет міністрів України створив Держслужбу у справах ветеранів, інвалідів та учасників АТО. Відомство займатиметься реєстрацією учасників АТО, їх соціальним забезпеченням, працевлаштуванням, медичною та психологічною реабілітацією. Служба відповідатиме за забезпечення житлом тих родин загиблих військовослужбовців, які не мають відповідних житлових умов.