Військові дії в зоні конфлікту
Сьогодні з боку кордону з Російською Федерації об 11:30 та 12:10 був обстріляний із важкої артилерії блокпост, де несуть службу військовослужбовці Національної гвардії та добровольчих батальйонів МВС. Блокпост розташований поблизу міста Тельманово Донецької області у прибережній рекреаційній зоні Азовського моря за 5 км від кордону із Росією та за 100 км від активної зони боїв. Щогодини цей блокпост перетинають автомобілі та автобуси із жінками та дітьми. Про це під час брифінгу в Києві заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
Незважаючи на багатолюдність цього місця, терористи цинічно навмисно обстріляли цей блокпост. Наші військовослужбовці миттєво відреагували та під загрозою смертельної небезпеки евакуйовували людей у власні бліндажі та укриття, таким чином врятувавши життя всіх переселенців та туристів. Тому жертв серед мирного населення вдалось уникнути.
На даний час найбільш загостреною ситуація залишається у районах Луганська, Донецька, Дмитрівки, Миколаївки, Ясинуватої, Іловайська, Краснодону, Макіївки, Горлівки, кургану Савур-Могила. Тут тривають активні бойові дії між силами АТО та терористами.
Наші військові продовжують оперативне відпрацювання Станиці Луганської, Маломиколаївки, Іллірії Луганської області та Землянки і Ясинівки Донецької області. Також українські силовики продовжують обороняти звільнені населені пункти Новосвітлівка та Хрящувате.
Щоб створити собі коридор для постачання озброєння, важкої техніки, а також бойовиків з території РФ, терористи продовжують обстрілювати позиції сил АТО. Проте, через постійний тиск українських сил, терористи почали відступати. Дехто з них навіть намагається покинути окуповані території під виглядом біженців.
У Іловайськ Донецької області на українські позиції прибуло потужне підкріплення, про яке йшлося сьогодні вранці. Це дозволило нашим військам закріпитися на позиціях та відбити ще 2 атаки терористів. Під контролем українських бійців зараз взято більшу частину міста. Проте терористи намагаються повернути втрачену територію.
Сьогодні о 14:15 українські прикордонні та митні служби розпочали прикордонно-митне оформлення російського гуманітарного вантажу в пункті пропуску Донецьк Російської Федерації.
Ситуація в населених пунктах зони конфлікту
Сьогодні терористи черговий раз обстріляли житлові масиви Ленінського, Київського, Ворошилівського та Куйбишевського районів Донецька. У результаті артобстрілу були зруйновані покрівля та стіни в Донецькому обласному краєзнавчому музеї. Через влучання снарядів зруйновані житлові будинки. Також з важкого озброєння обстріляно спортивний комплекс «Донбас Арена», який є справжньою перлиною столиці Донбасу.
У Іловайську снаряд терористів влучив у житловий будинок № 43 по вул. Толбухіна. У результаті цього постраждали мирні мешканці будинку. Попри всі обстріли комунальні служби та громадський транспорт намагаються працювати у штатному режимі.
До уваги громадян! У більшості населених пунктів Донецької та Луганської областей терористи, відступаючи, залишають за собою велику кількість саморобних мін, які можуть виглядати як звичайний мобільний телефон, ручка або банка з-під напою. Тому прохання їх не піднімати і обов’язково повідомити про це дітей. У випадку виявлення таких предметів звертайтеся за номером 094-837-18-05.
У Києві в приміщенні однієї з приватних типографій співробітники СБУ вилучили тираж друкованої продукції екстремістського змісту. Агітка містила відкриті заклики до війни, зміни територіальної цілісності та насильницького захоплення влади в Україні. Понад дві тисячі екземплярів щойно надрукованої газети «Рабочий класс» правоохоронці зняли прямо з конвеєру. СБУ також встановила замовника цієї антиукраїнської продукції. Триває досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст.109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. Як вилучали газету – можна побачити на відео на інтернет-сайті СБУ.
До кінця цього тижня 30 рятувальників зведеного загону Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України плануюють відновити одну із «транспортних артерій» Луганщини - автомобільний міст «Томашівський», який був зруйнований диверсантами 22 травня.
Наразі фахівці кладуть нові плити, закріпляють відкоси мосту, споруджують арматурний пояс. Крім того, до Дня Незалежності рятувальники пофарбували вже більше 50 метрів мосту у патріотичні кольори українського прапору.
Раніше водолазно-піротехнічні фахівці ДСНС обстежили міст, довжиноюо 94 метри та шириною 11 метрів, та прилеглу акваторію водойми навколо зруйнованої конструкції на предмет виявлення закладеної вибухівки. І тільки після цього демонтували підірвані терористами залізобетонні конструкції та пошкоджені металічні загородження. «Томашівський» міст проходить через річку Сіверський Донець. Це один з трьох мостів через Сіверський Донець, який сполучає залізничний вокзал «Рубіжне» та селище Новодружеськ.
За даними Мінсоцполітики, станом на сьогодні із притулків для дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, які розташовані в зоні АТО, евакуйовані всі діти. Більшість дітей (105 осіб) було вивезено до центрів соціально-психологічної реабілітації інших регіонів. Ці діти будуть навчатися в загальноосвітніх навчальних закладах за місцем свого перебування. Частину дітей-сиріт та інвалідів Луганської та Донецької областей вивезли на оздоровлення до м. Бердянськ (23 дитини).
З Донецької області до інших областей України переїхали 28 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 215 дітей та 66 прийомних сімей, в яких виховується 165 дітей-сиріт, і дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього – 380 дітей. З Луганської області – переїхали 18 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 127 дітей та 29 прийомних сімей, в яких виховується 58 дітей-сиріт, і дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього – 185 дітей.
Міжнародна підтримка України
Швеція виділяє 3,8 мільйона євро на гуманітарну допомогу Україні. Про це заявила міністр з розвитку міжнародного співробітництва Хіллеві Енгстрьом. За її словами, виділені кошти підуть на закупівлю продовольчих товарів і медикаментів для східної України, а також на відновлення інфраструктури регіону. Міністр додала, що в майбутньому Швеція може виділити на гуманітарну допомогу Україні додаткові кошти.