Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» особи, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, проходять реєстрацію за місцем фактичного проживання в м. Вінниці та мають право на отримання адресної державної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
З 16 жовтня 2014 року процес реєстрації вищезазначених осіб буде проводитися у територіальних відділень ЦАП «Прозорий офіс» «Вишенька», «Старе місто».
Адреси територіальних відділень ЦАП «Прозорий офіс»:
- ЦАП «Прозорий офіс» «Вишенька – вул. Космонавтів, 30 (ІІ поверх).
Телефон для довідок: 50-83-89
- ЦАП «Прозорий офіс» «Старе місто» - вул. Островського, 85 (І поверх).
Телефон для довідок: 50-86-71
Для отримання довідки про взяття на облік та призначення адресної державної допомоги необхідно подати документи:
1. Для громадян України - паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
Для іноземеців або осіб без громадянства - паспортний документ, посвідку на постійне проживання або інший документ, що посвідчує особу;
У разі втрати або викрадення документів, що посвідчують особу, особа, яка переміщується, повідомляє про це територіальним підрозділам Державної Міграційної Служби за місцем перебування, які в одноденний строк видають тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, іноземця або особу без громадянства.
У разі подання заяви законним представником особи, яка переміщується, додатково пред’являються:
- документ, що посвідчує особу законного представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
2. Заява встановленого зразка;
3. Копія свідоцтва про одруження (з пред’явленням оригіналу);
4. Копії свідоцтв про народження дітей (з пред’явленням оригіналу);
5. Письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім\'ї від інших членів сім\'ї;
6. Згода на обробку персональних даних;
7. Рахунок відкритий на заявника в установі банку.
Хто призначає і виплачує грошову допомогу
Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім\'ї.
На який термін надається грошова допомога
Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців.
У якому розмірі надається грошова допомога
Грошова допомога надається у таких розмірах:
- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 гривні на одну особу (члена сім\'ї);
- для працездатних осіб — 442 гривні на одну особу (члена сім\'ї).
Загальна сума допомоги на сім\'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім\'ї та не може перевищувати 2 400 гривень.
Яким чином виплачується грошова допомога
Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на особовий рахунок заявника в установі банку.
ВАЖЛИВО!
Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості.
Припинення виплати
Якщо працездатний член сім\'ї протягом двох місяців не працевлаштувався, або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Грошова допомога не призначається у разі, коли:
- будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
- у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;
- будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.