Обов'язковому технічному контролю (надалі ОТК) не підлягають:

  1. легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;
  2. легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.
  3. технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України".

Обов'язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме:

  • системи гальмового і рульового керування;
  • зовнішніх світлових приладів;
  • пневматичних шин та коліс;
  • світлопропускання скла;
  • газобалонного обладнання (за наявності);
  • інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

ОТК транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування та зареєстрованих у відповідних підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху, здійснюють суб’єкти проведення обов’язкового технічного контролю, які мають на правах власності або користування обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Перелік обладнання, необхідного для одержання права на здійснення ОТК транспортних засобів, а також документів, що подаються суб’єктами проведення обов’язкового технічного контролю для одержання такого права, визначаються Кабінетом Міністрів України.На кожний транспортний засіб, що пройшов ОТК і визнаний технічно справним, суб'єкт проведення обов'язкового технічного контролю складає протокол перевірки його технічного стану, який видається водію транспортного засобу. 

Тип ТЗ
Вантажо-підйомність вантажного ТЗ
Строк експлуатації ТЗ
Обов'язковість проходження ОТК
Використання ТЗ з метою отримання прибутку
Використання ТЗ без мети отримання прибутку
Безумовне проходження ОТК незалежно від строку експлуатації ТЗ
А
мотоцикл
 
незалежно від строку експлуатації
не проводиться
 
 
В
легковий
 
до 2 р.
не проводиться
не проводиться незалежно від строку експлуатації
Таксі - 1 раз на рік
Перевезення небезпечних вантажів - 2 рази
на рік
більше 2 р.
1 раз на 2 роки
С
вантажний
до 3,5 т
до 2 р.
не проводиться
 
більше 2 р
1 раз на 2 роки
більше 3,5 т
незалежно від строку експлуатації
1 раз на рік
D
автобус
 
незалежно від строку експлуатації
2 рази на рік (один раз на 6 місяців)
E
причеп до вантажного
Якщо тип C
до 3,5 т

Якщо тип C
більше 3,5 т
до 2 р.
не проводиться
більше 2 р.
1 раз на 2 роки
незалежно від строку експлуатації
1 раз на рік
F
причеп до легкового
 
до 2 р.
не проводиться
не проводиться
більше 2 р.
1 раз на 2 роки



Переглядів: 8981
Поширень: 0