Таке рішення прийняли учасники круглого столу «Співпраця районних організацій військових АТО з владою та місцевими громадами: виклики 2016 року», який відбувся у Вінниці за ініціативи Вінницької територіальної організації партії «Солідарність» - Блок Петра Порошенка».
«Вже у січні 2016 року в кожному районі Вінницької області має працювати громадська приймальня, де надаватимуться весь комплекс юридичних та консультативних послуг для учасників АТО та їхніх родин. Я переконаний, що через місяць ми нарешті матимемо єдиний представницький орган учасників АТО», - прокоментував рішення голова територіальної партійної організації «БПП «Солідарність» Андрій Гижко.
За інформацією представника державної служби у справах учасників АТО Марії Стебловської, нині у Вінницькій області зареєстровано учасниками антитерористичної операції понад 20 громадських організацій.
«У нас стільки багато громадських організацій та ініціативних груп, але що конкретно вони роблять? Ми ніяк не можемо об’єднатися і не секрет, що багато хто використовує воїнів» - зазначив під час обговорення Вільгельм Кройц, боєць «Київської Русі», член ГО «Брат за брата».
Учасники АТО наголошували на тому, що більшість демобілізованих бійців залишаються зі своїми проблемами наодинці: працевлаштування, отримання якісного лікування, забезпечення земельними ділянками тощо. Часто це пов’язано з юридичною необізнаністю самих АТОвців, а також - ігноруванням місцевою владою їхніх проблем.
Найбільше питань у воїнів АТО було до начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрія Козака. Мова йшла про виділення землі під будівництво та під ведення особистого селянського господарства.
Водночас воїни АТО говорили і про завдання, які покладають на себе задля розвитку громадянського суспільства та укріплення незалежності держави. Зокрема, представник цивільного корпусу батальйону «Азов» Олександр Яремчук зазначив: «Сьогодні ми спрямовуємо свої знання та навички для навчання молоді. Чимало заходів проводимо по школах області, виховуючи у дітей патріотизм та проводячи уроки цивільного захисту. Сподіваюсь, що до нашої ініціативи приєднаються і інші демобілізовані в своїх районах та селах».
За результатами «круглого столу» одностайно було прийнято рішення про створення Єдиного координаційного центру.
Андрій Гижко, підсумовуючи результати заходу наголосив: «Блок Петра Порошенка «Солідарність» сьогодні готовий надати всебічну допомогу учасникам АТО. Наші громадські приймальні в районах Вінницької області відкриті для ваших ГО та ініціативних груп. Юристи партії нададуть вам правову підтримку та консультації. Ми готові разом із Вами відстоювати ваші права і бути тим містком до влади, який зараз так складно будується. Дуже сподіваюсь, що вже у 2016 році ваша ініціатива зі створення Єдиного координаційного центру реалізується».