6 січня... років тому
Сніжної зими 2010-го у сніговій пастці напередодні Різдва (6 січня) опинились декілька десятків автомобілів між Тепликом і селом Погоріла Теплицького району. В засівших у заметах по самі помідори машинах знаходились і жінки з дітьми. Вирятували їх еменесники на повнопривідному «ЗІЛ-131». В подібній халепі тими днями довелось побувати і самому, тільки під Вінницею. Добре, що мав при собі лопату і трапились попутники (рейсові маршрутки звісно не ходили), так і добирались разом – від замету до замету, виштовхались – трохи проїхались. Коли добрались нарешті до Вінниці, розчищені дороги в місті після того здавались фантастикою.
Роком раніше, у 2009-му, Міністр фінансів Віктор Пинзеник підписав 6 січня секретну доповідну на ім\'я Юлії Тимошенко та колег по уряду про те, що Україна потрапила в жо... тобто в кризу, якої не було з 1994 року, і може збанкрутувати вже в березні.
Тимошенко тоді повернула міністру його доповідну і заборонила поширювати її. Партія регіонів натомість створила слідчу комісію в парламенті для розслідування фактів у листі міністра фінансів:"Факти, викладені у ньому (листі), свідчать, що, по-перше, на Україну очікує небувала за часів незалежності економічна катастрофа, і, по-друге - нинішній уряд та, насамперед, його очільниця старанно приховують реальний стан справ в економіці від громадськості", - повідомляла слідча комісія. Проте – пронесло. Або ж такий фінансист Пинзеник)
У 2012 році 6 січня сесія Вінницької міської ради ухвалила Програму економічного і соціального розвитку міста на 2012 рік. Зізнаюсь, цікаво читати й аналізувати старі документи. Адже, попри дуже сутужне фінансування того року і доволі амбітні заявлені плани, міська влада виконала їх на 95%.
Так, у Програмі йшлося, зокрема, про будівництво другої кондфабрики та молочного комбінату, реконструкцію на масложирі і «Сперко-Україна», початок роботи на території колишнього ДПЗ підприємства по виробництву оздоблювальних матеріалів «Бастіон-2009», відкриття 3 нових центрів з надання адміністративних та соціальних послуг і створення аналогів прозорих офісів у ЖЕКах, комплексний ремонт і благоустрій вулиці 50-річчя Перемоги при підтримці приватних інвесторів, модернізацію теплопостачання двох мікрорайонів міста, введення в експлуатацію близько 100 тисяч квадратних метрів житла, створення клініко-діагностичного центру за сприяння Посольства Ізраїлю, відкриття дитсадків №5 (на 100 місць) та №7 (на 280 місць)...
І все це було зроблено, окрім трамвайної лінії між Келецькою і Барським шоссе, куди мали бути вкладені й державні кошти.
- Ми виконали усі необхідні процедури, узгодили ці об’єкти в Міністерстві економіки, тепер чекаємо рішення. Єдине, що можемо зробити – це передбачити кошти на співфінансування, – пояснив тоді вінницький мер Володимир Гройсман.
Проте державних грошей того року так і не дочекались. Вибити їх вдалось лише наступного року з перспективою отримання в 2014-му.
Тому цього року, очевидно, місто основні сподівання покладає вже не стільки на державну допомогу, як на співпрацю з інвесторами та на гранти. А що заплановано, - судіть самі зі слайдів презентації, показаної В. Гройсманом на останній сесії вже минулого року. До речі, - ЕКСКЛЮЗИВ)