9 січня... років тому
У 2008 році цього дня почив в бозі один зі стовпів промислової моці Вінниці за радянських часів – ДПЗ. Донецькі власники заводу, керівники ТОВ "Щит" і "Централізована ресурсна компанія" Сергій Клягін і Борис Вовк, провели зранку збори засновників ТОВ "Вінницька підшипникова компанія", де прийняли рішення "з огляду на збитковість виробничо-господарської діяльності, вважати недоцільним подальше існування підприємства". І увечері того ж дня занесли в облдержадміністрацію протокол рішення про створення ліквідаційної комісії.
Новина стала громом з ясного неба, позаяк перед Новим роком обласна влада нібито домовилась щодо продовження роботи заводу, який донецькі власники викупили за якихось п\'ять мільйонів гривень. Але…
Губернатор Домбровський тоді звернувся з проханням вплинути на ситуацію до прем\'єр-міністра Юлії Тимошенко, адже ліквідувалось не лише підприємство, а фактично підшипникова галузь країни. Результат ви знаєте.
9 січня 2006 р. відбулась одна із найскандальніших сесій обласної ради за весь час її існування. Розглядалось питання прав власності на телекомпанію "Вінниччина", серед засновників якої при створенні була обласна рада, але під час губернаторства Г. Калетніка телекомпанія стала власністю двох приватних фірм. Сам Калетнік де-юре начебто не мав і не має ніякого відношення до телекомпанії, проте відстоював її на сесії, як рідну.
Найгарячіші депутатські голови вимагали заодне ревізувати і діяльність на посаді бувшого губернатора. А найприкольнішим серед заяв партій та громадських організацій було звернення до депутатів ВОМО "Чумацький Шлях" (одного з наступників УНА-УНСО), яка порахувала необхідним «попередити усіх громадян, політиків, що Калетнік є непорядною, безчесною людиною, яка не виконує взятих на себе зобов\'язань і не лише фінансового характеру».
Ржунімагу)))
Бо в перекладі на нормальну людську мову це може означати лиш те, що бувший губернатор міг за щось не заплатити активістам ВОМО. За що? Та досить включити задню передачу й повернутися трохи назад в часі, щоб побачити де і проти кого «тяжко працювали» хлопці. Така вона, містечкова політика.
А сесія облради тоді таки ухвалила рішення підтримати протест прокурора і довірила обласній прокуратурі розібратися, кому ж належить ТРК "Вінниччина". Чим закінчилась та історія, журналістам відомо. Ну, принаймі хоч не доводиться нині фінансувати прокомуністичну телекомпанію за рахунок бюджету)
А в 2007 році цього дня компанія "Metro Cash&Carry-Україна" оформила угоду про купівлю у приватних осіб за 4 млн. доларів земельних ділянок площею у 6,5 га біля Західного автовокзалу для будівництва торгового центру. Згадані особи, які передбачливо зібрали «до купки» ці розпайовані ділянки ще в 2004 році, потім непогано піднялись ще й на «Епіцентрі». А вільні ділянки там є і досі, тільки що інші потенційні забудовники-інвестори не зійшлись в адекватності виставлених цін.
Ну, така справа, ті можуть і почекати, адже земля – єдиний товар, який вже не випускається…