То ми поні чи пані?
Розмовляю з приятелькою, вона мене виховує: «Від роботи дохнуть коні…», я «відцитовуюся» відомим віршиком, де «Від роботи дохнуть коні…ну а я …безсмертний поні». Отримую бліц-відповідь : «Ми не поні, ми - пані».
Згадалась ця балачка нині, коли просто з усіх інформаційних боків почався статистичний «цифропад» (Інформацію взяла з відкритих авторитетних джерел).
То чи пані ми з вами, вельмишановні українські жінки, якщо:
- В УКРАЇНІ НА 4-6 ГОДИН БІЛЬШЕ ПРАЦЮЄ ЖІНКА, НІЖ ЧОЛОВІК, ПРАЦЯ В ДОМАШНЬОМУ ГОСПОДАРСТВІ НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ ЯК ПРОДУКТИВНА, А ТОМУ НЕ ОПЛАЧУЄТЬСЯ Й НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ В ПЕНСІЙНИХ СХЕМАХ;
- Жінки в Україні заробляють лише 70% від заробітку чоловіків, обіймаючи такі ж посади, незважаючи на високий рівень кваліфікації та освіти інколи навіть кращої якості, ніж у чоловіків.
- Жінки в Україні становлять 54% населення, але при цьому у Верховній Раді їх менш ніж 10%.
- 5-10 % економічних ресурсів контролюють жінки.
- 38% приватних підприємців складають жінки, вони керують 26% малих підприємств,15% середніх та 12% великих.
- Жертвами домашнього насильства в Україні у 98% випадків стають саме жінки. У середньому жінка страждає від домашнього насильства сім років, перш ніж піти з дому.
- 35-50% жінок, що потрапляють до лікарень з тілесними травмами, є жертвами домашнього насильства
- 4 хвилини в день приділяє уваги вихованню дитини середньостатистичний український батько, 32% татусів допомагають дітям робити уроки, 24% татусів у своїх обов’язках мають супровід дітей до школи.
- 89% неповних сімей України – це сім’ї, де дітей виховує одна мати;
- Із батьків, що зараз знаходяться в декретній відпустці в Украіні - лише 5% тата. Наприклад, в Швеціі 75% сімей ділять декретну відпустку між мамою і батьком для того, аби жінка могла поєднувати кар\'єру і народження дитини, а батько відчував більшу відповідальність за виховання дитини.
Свіжа інформація: принц Вільям вирішив тимчасово залишити роботу в Королівських військово-повітряних силах Великої Британії,взявши декретну відпустку, щоб зайнятися вихованням дитини. - На 12 років менше живуть чоловіки в Україні у порівнянні з жінками.
- 40% чоловіків у віці від 16 років помирають до досягнення ними пенсійного віку.
Без коментарів …(моїх)
Та попри все (гарна фраза-мотиватор) мені вельми подобається слово «пані» не теоретично, а життєво…
За наснаження і підтримку дякую УЖФ