Чи можна краще, якщо і так дуже добре?
Можна. Ще раз впевнився, що говірка «краще — ворог хорошого”, не про вінницький рух “Стартінейджер”. А ще кажуть, що фінали завжди гірші ніж півфінали. І цю здавалось роками вивірену сентенцію спростував цьогорічне фінальне дійство, яке відгриміло, відкричало та вихлюпнулося морем емоцій у міському палаці мистецтв.
“Стартін” - це танцювальний конкурс веселих, вправних та кмітливих. Тому не дивно, що дівчата у ньому переважають своєю присутністю та бажанням активної участі. Бо танцювальний!
Так сталося, що колись дуже модна течія у молодіжному дозвільному просторі зараз чи не останнім джерелом свого існування завдячує ентузіазму вінничан. Це так би мовити ексклюзив або родзинка нашого міста.
Цього року у фіналі зустрічалися три команди. “Non stop!” з школи №26,
“Hollywood” з школи №35
та “ЖЕСТЬ” з гімназії №6.
Журі в переважній своїй більшості було представлено молодими, але вже знаними на професійних теренах та з заслуженою своєю діяльністю і багатьма досягненнями репутацією.
Саме воно розбиралося у всіх тонкощах пластики, руху, ритму та образності. І це було конче потрібно, бо з точки зору більшості пересічних глядачів всі три команди були достойні перемоги. Хоча... Впевненості у собі і в тому, що вони роблять на сцені було більше за школярами зі Слов\'янки (для “немєстних” - школа №26). А ще інтелекту і не зашореності лише на формі та стилі. В імпровізаційному конкурсі вони просто вразили гарячою замальовкою суперактуального Євромайдану. Зважте на те, що діти та ті, хто був поруч з ними не брали на себе роль арбітрів в громадянському конфлікті. Вони мовою танцю та сценографії говорили про вічну боротьбу та єдність здавалось антагоністичних сторін.
10 років душею цього колективу є вчителька зовсім не танців, української мови і літератури Світлана Гуменюк. І тут я не бачу суперечностей, бо талант не має професійних кордонів. Талановитий у одному — талановитий у всьому!
Але всі таланти різні. Талант завжди особливий. Керівник денс клубу “Hollywood” з 35-тої школи Оксана Царенко має не менший досвід, ніж її колеги. І за її плечима не мало перемог, але головна її перемога — це своя школа танцю і своє розуміння прекрасного. Стиль Царенко має потужні естетичні підвалини, які тримають на собі справжній чарівний замок польоту фантазії та мрій.
Повезло з керівником і дітям 6-ї гімназії. І повезло перш за все дітям 7-Д класу, в якому Олена Замкова є класним керівником. Саме вона спрямувала у творче русло амбіції свої вихованців. Вона навчила їх бажати більшого, ніж тобі дає повсякдення. Вона навчила не лише дітей, а і зарядила своїм ентузіазмом батьків своїх школяриків. Цього разу “ЖЕСТЬ” поступилася своїм більш старшим за віком суперникам. Але сьогодні видно, що уже наступного року вони будуть змагатись не лише за те, щоб попасти у фінал. Чемпіони - стережіться!
Такі люди як Світлана Гуменюк, Олена Замкова і Оксана Царенко постіно і безповоротно змінюють наше місто на краще. Можливо комусь ці зміни не так очевидні, але це не робить їх менш радикальними. Кожна нова посмішка, кожна мить від насолоди творчістю додають кожному із нас більше оптимізму і аргументів в розумінні справжнього сенсу життя.
І я вдячний їм за це, як і тим хто ними опікується починаючи з директорів шкіл, спеціалістів департаменту освіти і закінчуючи нашим мером, на призи якого на протязі років його каденцій проходять ці чудові змагання.
Особливий респект керівництву і персоналу “Зорі”. Крім респекту ще і уважуха спонсорам ТМ “Караван”, фірмі “Бастіон”, комп\'ютерній фірмі “Вінець”. Саме “вінценосними” призами були нагороджені дівчата-переможниці змагання у індивідуальній перетанцьовці.
Більше фото на https://picasaweb.google.com/106030151465073423700/132013