Попереднє питання
Сергій
Шановний Володимире Борисовичу! Останнім часом, коли ожеледиця, комунальні служби щедро посипають вулиці міста сіллю, від якої страждають автомобілі, взуття громадян та екологія в цілому. Хімічні речовини значно прискорюють корозію металу, роз’їдають взуття, проникають в грунт, завдаючи шкоди зеленим насадженням, та потрапляють в р. Південний Буг, шкодячи водній флорі та фауні, доречі з якої вінничани п’ють воду. Навіть не завжди є можливість покатати дітвору на санях, оскільки на тротуарах замість снігу – болотяна каша, по якій важко та неприємно ходити та котра з посиленням морозів перетворюється на міцний лід.
Тому, чи можливо повернутись до «старих традицій», коли вулиці міста в ожеледь посипали піском (можливо іншим екологічно чистим засобом) – більш приємно та екологічно чисто?
З повагою, Сергій
В. Гройсман
Шановний Сергій, пісково-соляна суміш - це на сьогоднішній день найбільш ефективний спосіб забезпечення безпеки та комфорту громадян на тротуарах та дорогах міста взимку. Він пов\'язаний з певними незручностями, але безпека і комфорт важливіші. Хочу запевнити, що при цьому ми, на відміну від інших міст, не застосовуємо ніяких хімічних речовин при боротьбі із ожеледицею. Що стосується якості води, то використання пісково-соляної суміші на це не впливає, оскільки перед тим, як потрапити до квартир, відбувається технологічний процес очистки води, який триває у декілька етапів. І ця вода відповідає усім нормативним стандартам. До речі, якщо Ви слідкуєте за новинами світу, то могли бачити, що наприкінці цієї осені, коли в Європі спостерігались великі снігопади, країни ЄС закуповували в Україні сіль для посипки доріг. Думаю, зайвим буде говорити про те, що ці держави звертають пильну увагу на стан екології. Дякую.