Попереднє питання
Oleksandr Melnik
Шановний Володимиру Борисовичу!
Поряд із іншими Вашими ініціативами Ви нещодавно озвучили плани створення бізнес-інкубатора в місті Вінниця, котрий буде підтримувати проекти молодих підприємців та початківців у сфері МСБ.
Між тим, у Вінниці - значна наукова, кадрова та технічна база для розвитку стартап-підприємництва, інноваційних проектів у сфері ІТ. Такі проекти могли б сприяти залученню додаткових коштів вітчизняних та закордонних інвесторів у економіку міста, створювати робочі місця для програмістів, маркетологів, юристів, консультантів у царині ІТ-розробки та інтелектуальної власності (мобільні технології, веб-проекти, онлайн-сервіси тощо). Крім самого стартап-інкубатора, створення муніципального коворкінгового центру могло би сприяти роботі багатьох фрілансерів та фахівців, котрі працюють як СПД в сфері ІТ-розробки, програмування та ведення власних онлайн-проектів.
Чи не плануєте Ви та Ваша команда створення спеціальної програми підтримки стартапів та ІТ-підприємництва у нашому місті? Якщо плануєте - то за якими саме напрямками (податкове стимулювання, консультування, надання мікрогрантів Вінницької мерії тощо)?
Заздалегідь дякую за відповідь.
В. Гройсман
Шановний Олександре! 8 червня міською радою було прийнято «Програму розвитку малого підприємництва м. Вінниці на 2012 – 2013 роки», комплекс заходів якої, зокрема, спрямований на ресурсне, інформаційне та консультаційне забезпечення підприємців та формування інфраструктури підтримки підприємництва. З повним текстом програми Ви можете ознайомитись на офіційному сайті міської ради www.vmr.gov.ua. Одним із заходів програми дійсно передбачено опрацювати питання створення міського бізнес-інкубатору. Хочу наголосити, що поки що ми знаходимося саме на етапі розробки концепції його створення та функціонування. Для визначення організаційно-правової форми, бази та спеціалізації майбутнього бізнес-інкубатору (розглядаються різноманітні варіанти - інноваційний у сфері IT-технологій, сфера побутових послуг та сервісу, виробництво та ін.), фахівці міської ради працюють над вивченням успішного досвіду роботи таких закладів в інших містах України. В якості потенційних споживачів послуг бізнес-інкубаторів планується залучати як нових, так і діючих суб’єктів малого підприємництва (малі підприємства, фізичні особи-підприємці та безробітні). Якщо у своєму зверненні Ви маєте на увазі один з різновидів коворкінга, який передбачає надання можливості фрілансерам, які працюють самостійно і творчо, працювати у належним чином обладнаних офісних приміщеннях та користуватись офісним обладнанням на пільгових умовах колективно, то такий напрямок розглядається як один з різновидів підтримки бізнесу та діяльності майбутнього бізнес-інкубатору. У будь-якому випадку ми будемо вдячні Вам за ідеї, які Ви можете направити нам для розгляду. Дякую.