Попереднє питання
Андрій
Доброго дня!
На виборах міського голови Вам висловила довіру значна кількість вінничан. Ви, на скільки я зрозумів, позиціонуєте себе як аполітичного містобудівника, який декларує проєвропейський курс розвитку та робите все для того, щоб наше місто хоч трохи наблизилось до європейських стандартів життя. І в багатьох моментах з вами важко не погодитися. Проте в деяких питаннях я просто не розумію Вашої логіки!
Разом із весною ми зустрічаємо цілу низку свят. Одним із останніх є день, який прийнято називати "Днем перемоги". День, коли місто наряджається в святкові "пабєдоносні" шати, і від "переможного" пафосу аж червонить в очах. Проводяться святкові ходи та концерти, центральна вулиця перекривається і всі очікують, як Ви, на чолі колони, в черговий раз розпочнете святкування "Дня Перемоги".
Якщо ми щось святкуємо, то виникають питання щодо того, що саме символізує цей день, яку подію він ознаменував і що ми хочемо досягти його відзначенням? За офіційною версією це день повалення нацистського режиму і завершення одного з етапів Другої Світової війни. Але що це була за війна? Хто її почав?
Насправді, СРСР спільно з нацистами планував і розпочинав Другу світову війну, а потім активно готувався до нападу на Німеччину. У 1939 році Німеччина разом із СРСР напали на Польщу, роздерли її на дві частини, а потім ухвалили союзний договір про ненапад. Перед цим Британія рік на самоті, за підтримки заокеанських домініонів, відбивала атаки держав Вісі, яких економічно та політично підтримував СРСР. СРСР рівною мірою був таким же агресором і окупантом у війні, як і ІІІ Рейх. Приклади анексії країн Прибалтики, війна проти Фінляндії є тому доказом. Українці в цьому конфлікті ,на жаль, були розмінною монетою між двох вогнів.
1)Тоді виникає протиріччя: війну почав СРСР, як союзник Німеччини, а тепер ми святкуємо його ж перемогу?!
Чи є для українців друга світова війна "Великою Вітчизняною"? Ні не є, тому що вітчизняною війною є війна за свою вітчизну, рідну землю, свою державу, яка приносить визволення і користь для нації. Війна за інтереси совєтської імперії і світового інтернаціоналу не може бути вітчизняною по своїй суті, так як української держави не було, вона була окупована і визискувана з 1921 р. тим же СРСР.
2) А тепер Ви пропонуєте святкувати перемогу країни, що робила все для того, щоб України не було?
Так зване міфічне "визволення від коричневої чуми" принесло окупацію "червоної", що де-юре закінчилась тільки в 1991 р., проте де факто продовжується до сьогодні.
День Перемоги 9 травня – це перемога під червоним прапором комуністичних злочинів більшовицької імперії Сталіна над німецькою імперією Гітлера. Що Україні принесло видумане ідеологами Москви "визволення"? Тотальні політичні репресії, депортації населення на Сибір і Соловки, знищення еліти, новий Голодомор 1947 року, заселення українських земель іншими народами, нещадну русифікацію і денаціоналізацію українців на "рідній, не своїй землі", наслідки якої ми відчуваємо досі.
Якщо ви б пройшлися «святковим» маршем трохи далі, то б побачили всю суть «перемоги»: місця розстрілів НКВС у 1937–1938 роках у Центральному парку міста, Фруктовому саду на колишній вулиці Підлісній і на військовому цвинтарі поблизу Хмельницького шосе. Може хоч тоді б Ви змінили свої погляди!
Тому "Днем Перемоги" ми не можемо вважати перемогу одного окупанта України над іншим. 9 травня є святом лише для тих, хто вважає, що його "родина - Советский Союз".
3)А Ви вважаєте себе таким?
Якщо ми прямуємо в Європу, то потрібно брати приклад з країн Європейського Союзу. Де це "свято" не асоціюється з перемогою, бо європейці усвідомлюють, що повалення одного режиму дало початок іншому: Гестапо змінилося на НКВС, Аушвіц на ГУЛАГ, нациська ідеологія на радянську.
Колишні балтійські республіки (наші колишні побратими по радянській окупації) Латвія, Литва та Естонія вже відмовилися від святкування цього "свята". Зокрема, голова сейму Литви Вікторас Мунтянас зазначив: «Для нас 8 травня є днем перемоги над нацизмом, а 9 травня — день початку радянської окупації».
ООН починаючи з 2005 року відзначає 8-9 травня як Дні пам'яті та примирення!!! Але аж ніяк не перемоги!
Перемогу над нацизмом у Європі святкують 8 ТРАВНЯ!
4)А в якій країні хочете жити Ви: вільній Україні чи в недодержаві, яка застрягла між радянським "раєм" і майбутнім?
Для мене 9 травня - це день пам'яті, в першу чергу. День пам'яті тих десятків мільйонів людей, серед яких було дуже багато українців, які стали жертвами цієї божевільної м'ясорубки. Причому м'ясорубки, в якій насправді наших інтересів не було ні з тієї, ні з іншої сторони. Українці просто виявилися гарматним м'ясом.
5) Що в цій ситуації святкувати?!!!"
В. Гройсман
Шановний Андрій! Моя позиція полягає в наступному: фактично немає жодної родини, яку б не торкнулась та війна. Хтось втратив батька, матір, бабусь, дідусів, синів – найрідніших людей. П’ять з половиною тисяч вінничан, які брали участь в бойових діях в 1941-1945 роках, дякувати, досі залишаються з нами. Хоча з кожним роком їх все менше і менше. І на мою думку, ми, нащадки тих, хто подарував нам те, що ми сьогодні маємо, не маємо ніякого морального права не бути їм вдячними. Дякую.