Попереднє питання
Victor P
До питання 5662.
Я звісно перепрошую за нав'язливість, однак у прикладеній відповіді державної служби України з надзвичайних ситуацій чітко зазначено, що згідно ДБН В 2.2.-9-2009 "Громадські будівлі", площа протипожежного відсіку для будівлі, про яку йде мова у зверненні, має складати 4000 м2. Однак загальна площа протипожежного відсіку складає 1625 м2, що менше нормативної! А отже, це порушення державних будівельних норм. Це означає, що в разі виникнення пожежі, як відвідувачі закладу, що будується, так і мешканці прилеглих будинків наражатимуться на серйозну небезпеку.
*(для відома того, хто неуважно читав попереднє звернення)
Протипожежний відсік – частина будинку, відокремлена від інших частин протипожежними перешкодами. Призначенням протипожежного відсіку є запобігання поширенню пожежі та її небезпечних факторів з середини назовні (у разі виникнення пожежі всередині відсіку) або всередину (в разі виникнення пожежі ззовні) протягом нормованого часу.
P.S. Справедливості заради нагадаю, що головний архітектор міста стверджував - не буде погоджуватись жодне нове будівництво, якщо не буде забезпечена парковка для достатньої кількості авто відвідувачів. Як бачимо, поки ця вимога зовсім ігнорується (приклади: Супутник, Пирогова-Матроса Кошки, Соборна 20 і багато інших). Той відрізок вул. Грушевського, який найбільше підходить для створення пішохідної зони віддаєте автомобілям. Соромно:)
В. Гройсман
Шановний Victor P! За наданою мені інформацією, фахівці департаменту архітектури, містобудування та кадастру більш детально роз’яснили Вам вимоги ДБНів та правила їх застосування. Дякую.