Попереднє питання
Олександр
Вельмишановний Володимире Борисовичу, а також вельмишановні керівники відділу освіти та служби у справах дітей!
Сподіваюсь, моє просте запитання заслуговує на Вашу увагу.
Принаймні його вирішення могло б бути ще одним цінним кроком назустріч вінничанам.
Моя дитина (думаю, як і будь яка дитина, якій дадуть таку можливість) любить їздити (в супроводі батьків) у дитячий дошкільний заклад на велосипеді (а взимку - на санчатах). Для цього завдяки турботі прогресивної міської ради. відремонтовано асфальт на вулиці. Створені велосипедні доріжки. За що ми дуже вдячні. Хочеться вірити у позитивну тенденцію, з огляду на облаштування територій прозорих офісів.
Але у самих дитсадках міста (а може і в школах, вам видніше) немає де цивілізовано залишати дитячий транспорт. Тобто, теоретично його можна десь "прикувати", але відведених місць немає. Доводиться тягнути його назад додому, або якщо випадково чи вимушено залишити, не хотілось би відчувати потенційну вину і очікування обурення від працівників дитсадка (теоретично). А хотілось би знати:
1)де написано, що я не маю права його залишити на свою відповідальність; 2)як міська влада планує працювати в цьому напрямку? 3) чи може бути така опція як залишання дитячого транспорту по ходу стереотипних маршрутів вінничан, а в глобальному плані – в.т.ч. дитячих візків біля громадських закладів (в т.ч. лікарень) грамотно поставлена, щоб ні в кого не виникало питань. Пирклад
Мої аргументи щодо дитячих закладів освіти:
1. В будь-якому дитсадку (чи школі) є вільна територія або ніші біля входів у групи, (див. два довільні фото з інтернету)
2. Так ми змалечку привчаємо дітей до переваг екологічного та здорового транспорту по дорозі на роботу і назад. Чи не за цим майбутнє?
3. За кордоном дбають про потреби дітей у цьому напрямку (див. два фото дитячих парковок)
4. Облаштування банальних парковок (для дітей, а може і для дорослих), хоча б з металевого прута - не так вже і дорого, враховуючи, що все одно влада, батьки, спонсори і кандидати допомагають дитсадкам. Хоча, безперечною перевагою був би оригінальний дизайн і накриття від дощу.
4. якщо у садочку складне питання з охороною, є ж якісні велозамки. Інформована згода батьків. тощо. В інтернет мережі пишуть, що в багатьох садочках в Росії батькам ідуть назустріч. Див. наприклад думки людей:
http://www.kleo.ru/webboard/mamaschool/archive-2011-10/koljaski-v-detskom-sadu-720359.shtml
5. Додаткової дискримінації дітей це не викличе. Все одно позадошкільний час вони проводять в тих же умовах, а в садочок теж одних ведуть пішки, а інших везуть на машинах чи таксі. І проблем нема.
6. До додаткового навантаження на вихователів це теж не призведе. Все одно ж є речі, які не дозволяють дітям (перелазити через паркани, покидати групу, визиратися з вікон тощо). Досить привчити дітей, і вони звикнуть не підходити до своїх прив’язаних велосипедів під час прогулянки на відведеній території. А будуть чекати, поки батьки заберуть їх і дітлахи одразу на своїх улюблених велосипедах "по-діловому" і усміхнені поїдуть з рідного дитсадка додому чи одразу на прогулянку на чудові дитячі майданчики (знову ж, дякуючи міській владі)
7. Все одно прийдеться формувати подібну культуру у вінничан. У Москві в квітні 2013р. встановлено 900 велопарковок.
Давайте зважати на досвід м.Санкт-Петербург, де влада встановила понад 300 велопарковок, а люди все одно прикріплюють велосипеди
до дорожних знаків, стовпів, парканів тощо. Правда, там ще самі парковки були невдало продумані. Див. детальніше:
http://www.fontanka.ru/2013/08/06/147/ Велопарковки в Питере близки к провалу
Дякую за вашу увагу і чекаю на відповідь.
Діти – наше майбутнє. Дайте їм шанс!
З повагою, Олександр Марчук
В. Гройсман
Шановний Олександре, насамперед дякую Вам за небайдуже ставлення до питання розвитку велосипедного руху та здорового способу життя. Для популяризації велосипедного руху в загальноосвітніх навчальних закладах було проведено опитування серед школярів міста щодо облаштування велопарковок. В загальноосвітніх навчальних закладах № 6, 8, 27 та Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва ім. Л. Ратушної вже створено місця для паркування велосипедів. І ця розпочата нами робота продовжується і в інших школах, і загалом у місті по створенню належної інфраструктури для велосипедистів. Додатково інформую Вас про те, що згідно з п. 6.1. «Правил дорожнього руху» рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється за умови досягнення дитиною віку 14-ти років. Дякую.