Попереднє питання
Шановний Володимир Борисович! До вас звертається мешканка старого міста Баглай Тетяна Миколаївна. Хочу почути відповідь на запитання:
Чому мешканці старого міста з березня місяця будуть позбавленні медичної допомоги у зв’язку з реорганізацією стоматологічного відділення при третій міській лікарні. Дане відділення було не комерційним і нараховувало п’ять лікарів, тепер їх кількість буде скорочена до двох. Як два лікарі(хірург-стоматолог і стоматолог) зможуть надати якісну медичну допомогу населенню?
Так само під маркою реорганізації було знищено кардіологічний диспансер з унікальним обладнанням, в якому вже на той час лікарі були готові прийняти перших пацієнтів для проведення кардіологічних операцій. Протести мешканців, працівників лікарні не зупинили свавілля влади(мер Дворкіс і компанія). В результаті такого самодурства виявилося, що Вінницька область лідер по серцево-судинним захворюванням. І вже під вашим керівництвом під голосні фанфари мас-медіа ми всією громадою почали збирати гроші на кардіо-центр і нове обладнання.
Мабуть міське управління Охорони здоров’я має надію на те, що мешканці старого міста, більшість яких люди пенсійного віку, підуть лікуватися до приватних клінік, яких чиновники розплодили по місту безліч. Нагадайте, будь-ласка, бюрократам від медицини, що Конституцію України, де написано про безоплатну медичну допомогу, ще ніхто не відміняв. А економити бюджетні кошти за рахунок здоров’я – не гуманно. На то ви і влада, щоб думати і приймати рішення на користь тих, кому ви повинні слугувати.
З повагою
В. Гройсман
Шановна Тетяна Миколаївна! Мені та вінницьким медикам не потрібно нагадувати про норму Конституції. Але я думаю, що Ви зі мною погодитесь у тому, що якісного безкоштовного лікування, як це передбачено головним Законом країни, – сьогодні просто не існує. Влада на місцях, на превеликий жаль, має надзвичайно обмежений фінансовий ресурс для того, щоб покращити якість надання медичної допомоги населенню. Але ми шукаємо внутрішні резерви для цього. Ви говорите про те, що на Старому місті проживає багато людей похилого віку, – до 9 травня ми запланували завершити роботи по створенню відділення реабілітації інвалідів Великої Вітчизняної війни. Щороку там зможуть проліковуватись близька 400 наших ветеранів. До речі, торік ми встановили зубопротези 965 ветеранам ВВв, ліквідувавши багаторічну чергу. А щодо стоматології, то її у зв’язку із необхідністю оптимізації роботи галузі в сьогоднішніх непростих умовах, ми дійсно провели реорганізацію – у лікарні залишаться працювати 2 кабінети, де прийматимуть 2 чергових терапевта-стоматолога та хірург-стоматолог. А решту послуг будуть надавати у Замостянському клінічному стоматологічному центрі та міській стоматполіклініці. Якщо у Староміській лікарні буде підвищений попит на такі послуги – ми все зробимо для того, щоб забезпечити потреби людей.