Попереднє питання
Vika Rodi
Доброго дня, Шановний Володимире Борисовичу!
Мене звати Вікторія Родінкова, і, я сподіваюсь, Ви ще пам’ятаєте мене з тих часів, коли я була головним редактором газет «РІА» та «20 хвилин». Але часи змінюються, і тепер я, працюючи у медичному університеті, повернулась назад до науки.
Я пам’ятаю Вашу рішучість, яку я відчувала під час нашої спільної роботи, знаю, що Ви – мер-реформатор, а тому повинні зрозуміти мої нинішні ідеї і загальну їх корисність саме для вінницької спільноти.
Резолюція, яку Європарламент виніс у день інаугурації нового Президента України 25 лютого, говорить, що Україна та Євросоюз, зокрема, не мають співпраці у сфері екології. Але Вінниця, впевнена, у цьому сенсі виглядає набагато краще на тлі інших українських міст.
Зараз Вінниця, вже другий рік поспіль, входить до Європейської Аероалергенної Мережі. Ми – друге місто в Україні після Запоріжжя, яке туди увійшло, і перше – яке увійшло у цю мережу, маючи сертифіковане обладнання для збору пилку алергенних рослин та спор грибів. Отримавши прилад у подарунок від Президента Німецького Інформаційного Сервісу щодо розповсюдження пилку, моя аероалергенна група, що працює у медуніверситеті, вже наприкінці цього року зможе створювати алергопрогнози для тих вінничан, які мають симптоми сезонної алергії. У цивілізованих країнах тієї ж таки Європи такі алегропрогнози є невід’ємною частиною прогнозів погоди. Вони дозволять людям, що страждають від сезонної алергії, уникнути контакту із причиною алергії: не виходити з дому у небезпечні дні, поїхати з міста, - загалом прийняти певне рішення на базі такого алергопрогнозу.
Розповсюдження цих щотижневих прогнозів є безкоштовним, є соціальною складовою нашої роботи, адже кінцева мета нашого наукового дослідження – полегшити життя чутливих пацієнтів. І, позаяк я маю певні контакти серед ЗМІ, ми неодмінно будемо впроваджувати такі алергопрогнози для Вінничан у місцевих мас-медіа. Можливо, мерії така наша ініціатива буде видаватись корисною також.
Позаяк виникнення сезонної алергії у містах провокує забруднення навколишнього середовища, аеробіологи Європи розробили ряд рекомендацій владі міст, як знизити вплив цього забруднення на рослини, що викидають пилок, і полегшити життя алергіків. Можливо, ці рекомендації могли би бути корисними і вінницькій владі.
Певну соціальну роботу ми проводимо вже зараз. Я, як представник Європейської аероалергенної мережі в Україні, разом із головним алергологом м. Вінниці Борисом Антоновичем Стремедловським, впроваджую в нашому місті європейську програму визначення симптомів пацієнтів-алергиків. Право на реалізацією цієї програми Україна отримала четвертою серед країн Європи – після Австрії, де вона була створена, - Німеччини та Франції.
Одним із наступних кроків своєї екологічної роботи у Вінниці бачу створення центру «Місто, вільне від забруднень». Такий центр я бачила у 2005 році, будучи у Цинциннаті (Огайо, США). Там моніторинг за якістю повітря, за кількістю у ньому алергенних пилку та спор, стеження за утилізацією сміття, роз’яснення щодо правильності цієї утилізації, видання алергопрогнозів, створення індексів забруднення, здійснюється на постійній основі.
Моя аероалергенна група співпрацює зараз із аеробіологами Австрії, Швейцарії, Франції, Італії, США. За останні 2.5 роки я побувала із науковою метою у Іспанії, Франції, Фінляндії, Австрії, Росії. Основним поштовхом на перших кроках моєї нової наукової діяльності (зараз працюю над докторською дисертацією) була і є любов до рідного міста – адже набагато краще відчувати і знати, що живеш у цивілізованому обласному центрі. І хоча до Західної Європи нам далеко, в цілому Вінниця за останні роки стала більш цивілізованою. Тому і я працюватиму над покращенням стану речей у нашому домі. І, повторюсь, якщо мерія може або хоче, щоб ми працювали над покращенням екології та здоров’я людей разом, думаю, така співпраця може бути цікавою.
Чекаю на Вашу думку,
З повагою, Вікторія Родінкова, 050 549 96 56
В. Гройсман
Доброго дня, Вікторіє! Добре, що у нашому місті реалізуються цікаві ініціативи, пов’язані з охороною здоров’я і екологією. Як Ви знаєте, ці напрямки є також пріоритетами міської влади. Співпраця з Вашою групою може ґрунтуватись саме на взаємодії із міськими закладами охорони здоров’я. Тому я перенаправлю Ваше звернення начальнику управління охорони здоров’я міської ради Тамарі Іванівні Васильчук з дорученням обговорити більш конкретно напрямки співпраці.