Попереднє питання
Ірина
Шановний Володимире Борисовичу!
Європейська спільнота вже давно дійшла висновку про шкідливість виробів з поліетилену та необхідність його заміни на екологічно чисті аналоги. В більшості європейський міст цю проблему вирішено шляхом заміни поліетиленових кульків в супермаркетах, магазинах та аптеках паперовими, які швидко розкладаються, легко утилізуються і не шкодять навколишньому середовищу.
Чому б Вінницькій міській раді не створити, наприклад, Комунальне підприємство, яке б забезпечувало місто екологічною паперовою тарою, або ж вирішити це питання будь-яким іншим чином, адже у Вінниці достатньо підприємств, які б могли це зробити?
Вінниця дійсно може стати європейським містом, обов'язковою умовою існування якого є чисте довкілля та висока Екокультура жителів.
Можливо не останню роль тут має відіграти Ековиховання дітей у школах (наприклад, запровадження місцевою владою таких навчальних дисциплін як Екоетика та Екокультура).
Крім того, до підвищення своєї екокультури слід залучати також (а можливо навіть в першу чергу) дорослих жителів міста, шляхом проведення відповідних громадських ініціатив по очищенню лісопарків, прибережних зон та територій працівниками підприємств, організацій та установ м. Вінниці незалежно від форми власності та підпорядкування, а також державними службовцями.
З повагою, Ірина.
В. Гройсман
Шановна Ірино! Дійсно, питання, про які Ви пишете, сьогодні дуже актуальні. Ваша пропозиція є цікавою і ми її вивчимо. Що стосується виховання у дітей дбайливого ставлення до навколишнього середовища, то подібні уроки у школах проводяться – це факультативні заняття та позакласна робота у тісній співпраці із підприємством «ЕкоВін» та громадською організацією «Екологічна ліга», які постійно проводять різноманітні конкурси та акції, спрямовані на виховання екологічної культури учнів. А громадські ініціативи завжди вітаються – щороку навесні та наприкінці осені ми проводимо суботники, на які запрошуємо усіх небайдужих мешканців міста. Дякую.