Попереднє питання
Крістіна
Доброго вечора, шановний Володимире Борисовичу!Я проживаю в районі Старого міста. Пишу про наболівшу проблему, на яку часто не звертають увагу, але вона є досить серйозна і надзвичайно небезпечна. Це паління сміття. Найчастіше з проблемою паління ми зіштовхуємося восени, коли всі спалюють листя. Мало хто знає, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.Що вже говорити про спалювання сміття (пластику, гуми та ін.)В голові лунає лише одне питання: "Навіщо?"Адже кожного тижня їзде спеціальний автомобіль, який збирає сміття! Сьогодні в 22:00 (і так кожного дня під вечір, щоб ніхто не бачив), коли більшість людей лягають відпочивати, хтось запалив резину!Це був жах, величезна хмара чорного , страшно смердючого диму!А на вулиці то не зимно!Спека неймовірна, хочеться хоч ввечері подихати прохолодним повітрям, то ні, не дадуть!І впершу чергу шкодять самі собі!Останнім часом тільки й чути про збільшення серцево-судинних захворювань, захворювань дихальних шляхів, збільшення випадків ракових хвороб (особливо серед маленьких діток)!І ніхто не задумається, що багато чого залежить від повітря!Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.
Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, повинні знати, що закон у будь-якому випадку на нашій стороні. Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток, а особливо сміття,несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.
Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є і інші відповідні законодавчи та нормативні заборони.
Пишу Вам, тому що сил боротися нема, не раз телефонували по номеру 1560 і нам відповідали, що вже ніхто не приїде, бо субота, бо вже пізно. В нас в дворі важко хвора бабуся, яка перенесла інсульт, та немовля 5 місяців. Прошу хоч якоюсь мірою вирішити це питання, адже звертання до вуличного комітету нічого не допомагає, ніхто цим займатися не хоче.
Дякую Вам!
В. Гройсман
Шановна Крістіна! В першу чергу хочу зазначити, що я абсолютно поділяю Вашу думку – спалювати сміття неприпустимо. І ми щороку, навесні та восени, коли мають місце пікові періоди таких випадків, створюємо спеціальні мобільні групи, які працюють над тим, що виявляти таких порушників і проводити роз’яснювальну роботу з населенням; виготовляється соціальна реклама щодо недопустимості спалювання опалого листя та сміття; мешканцям приватного сектору через квартальні комітети роздаються пакети для складування листя. На жаль, дійсно, повністю перебороти бажання деяких мешканців позбутись сміття саме у такий спосіб, - поки що не вдалося. Але я сподіваюсь на те, що таких випадків з кожним роком буде менше. Щодо описаної Вами ситуації, то просив би Вас зв’язатися із начальником інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Гайовиком Василем Олександровичем (тел. 67-09-44) та залишити йому адресу власників будинку, які пізно ввечері спалюють сміття. Наші фахівці навідаються до них і проведуть відповідну роботу. Дякую.