Попереднє питання
Машенька
Шановний Володимире Борисовичу!
Приводимо новели діючого на даний час законодавства, щодо водоохоронних зон та природоохоронних смуг : КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 8 травня 1996 р. N 486 Київ «Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них»
ПОРЯДОК
визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них
2. Водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм.
3. До складу водоохоронних зон обов'язково знаходять заплава річки, перша надзаплавна тераса, бровки і круті схили берегів, а також прилеглі балки та яри.
4. У межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88 - 91 водного кодексу України.
5. Розміри і межі водоохоронних зон визначаються проектом на основі нормативно-технічної документації.
Проекти цих зон розробляються на замовлення органів водного господарства та інших спеціально уповноважених органів, узгоджуються з органами охорони навколишнього природного середовища, земельних ресурсів, власниками землі, землекористувачами і затверджуються відповідними місцевими органами державної виконавчої влади та виконавчими комітетами Рад.
6. Межі водоохоронних зон встановлюються з урахуванням: рельєфу місцевості, затоплення, підтоплення, інтенсивності берегоруйнування, конструкції інженерного захисту берега;
10. На землях міст і селищ міського типу розмір водоохоронної зони, як і прибережної захисної смуги, встановлюється відповідно до існуючих на час встановлення водоохоронної зони конкретних умов забудови.
12. У водоохоронній зоні дотримується режим регульованої господарської діяльності. На території водоохоронної зони забороняється:
Прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов'язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.
Просимо Вас призначити перевірку за фактом самовільної забудови прибережної захисної смуги за адресою вул. Свердлова (поряд з будинком №47) та надати нам, як членам міської громади, відповіді на наступні питання:
1.Чи існує дозвіл, відповідна проектна документація, затверджена виконкомом міської ради, на забудову земельної ділянки, розташованої по вул. Свердлова (поряд з будинком №47) у межах прибережної захисної смуги.
2. Який саме державний орган або посадові особи ( із зазначенням прізвища, ім’я по-батькові) надавали дозвіл на забудову. Чи проводилась експертиза землевпорядної документації? Хто став забудовником та чи виконується будівництво багатоповерхівки під приводом «реконструкції одноквартирного одноповерхового будинку» за сценарієм будівництва по вул.Червонокрестовській?
3.Чому забудова не стала предметом обговорення та погодження з мешканцями прилеглих будинків та до якого часу будуть зневажати та нехтувати нашими правами?
Додаємо ще одне посилання на законодавство: ЗУ Про державну експертизу землевпорядної документації, у статті 9 зазначає обов'язковій державній експертизі підлягають:
загальнодержавні й регіональні (республіканські) програми використання та охорони земель;
схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень;
проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень;
проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
проекти землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів;
проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;
проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів;
проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань;
технічна документація з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Також додаємо файл із фотографіями забудови
З повагою_____мешканці буд. 28 , вул. Свердлова
В. Гройсман
Шановна Машенька! Інформацію, викладену у Вашому зверненні, я направив на перевірку з вимогою у разі виявлення порушень чинного законодавства – вжити невідкладних заходів. Дякую.