Попереднє питання
Олександр
Шановний Володимере Борисовичу.
Звертаюся до Вас як до голови енергетичного антикризового комітету. Я свідомий того, що хотілось би приймати виклики часу з найменшими змінами на рівні систем. Але деякі виклики є приводом для кардинальних кроків, на які б суспільство не пішло лише із-за природної інертності та бажання стабільності. Не зважаючи на абсурдність звичного стану речей.
Енергетична криза — це уже назавжди. В тій чи іншій мірі її прийдеться вирішувати кожен наступний опалювальний сезон. Тому вважаю, що прийшов час робити кардинальні зміни (в поки що в деяких) сталих системах. Одна з них це організація навчального процесу в нашій країні.
Із-за того, що Російська імперія довгий час була суто сільськогосподарською державою і в зайнятості більшості населення в сільському господарстві було природнім те, що дітей вчили після збору врожаю (осінь-зима-весна). Але уже давно змінився баланс зайнятості і потреби в дитячих робочих руках, а ми продовжуємо дітей гнати до шкіл та вишів в найбільш небезпечні часи для виникнення епідемій. А навчальні заклади потрібно добросовісно опалювати, а коли випадають великі сніги возити на шкільному транспорті дітей до шкіл, а коли діти боліють порушувати навчальний процес відпускаючи дітей на карантини. Зате, коли літом опалення шкіл не потрібно 3-місяці наші діти в школи не ходять. Це очевидний анахронізм.
І лише дуже стала традиція і дешевий газ цю традицію підтримували до нинішніх часів. Я розумію, що з цією сталістю пов'язані багато інших звичних речей (наприклад система сімейного оздоровлення, чи система зміни навчальних закладів, коли діти закінчують школу). Але коли на шальку терезів поставити явну економію і просту звичку, то настає час робити кроки до гармонізації та рівноваги.
Тому пропоную уже в цьому році як мінімум відпустити дітей на канікули ще до Різдва і закінчити канікули уже після Водохрещі. Натомість подовжити навчання в червні місяці. А взагалі правильно було б за діяти і липень. Прикладом може бути Японія. Наскільки мені відомо там літні канікули тривають лише кілька тижнів.
Ще раз повторюю, що я свідомий того, що простих рішень не буває. Буде певний період різних узгоджень. Буде протистояння курортного лобі. Але бачу очевидну економію на опалювані і на стані здоров'я дітей в зимовий період.
Вибачайте за настирливість. Це мабуть уже вікове. Удачі.
В. Гройсман
Шановний Олександре, насамперед дякую Вам за розуміння та небайдужість. А внесені Вами пропозиції ми обов′язково опрацюємо. Тримаймося!