Попереднє питання
Світлана
Доброго дня!
Моя родичка пенсійного віку, селянка, пожалілася на незадовільну роботу транспорту.
Їхала транзитом через Вінницю. Прибула у Вінницю на електричці, і повинна була відправитися з АС "Електромережа" приміським автобусом.
Запитала в людей, чим їхати на електромережу, їй підказали тролейбус №14 і порадили слухати оголошення зупинок (з її слів, бо я з нею не була, та й ми мало спілкумся).
Нічого не підозрюючи, людина проїхала свою зупинку. Лише на повороті на Гніванське шосе, побачивши ботанічний сад, запитала когось з пасажирів: в який це ліс він мене везе?
Виявляється, зупинку "електромережа" в тролейбусах хтось дуже розумний назвав: "храм стрітення господнЕго" (чому через букву "е" - теж невідомо).
Результат: людина не вийшла на своїй зупинці, щоб перейти на автобус. Назад їхати на електромережу не ризикнула.
Намагалась зловити маршрутку посеред дороги. Та, звісно ж, не зупинилася. Повернулася на електромережу, стояла більше години на холоді поки приїде настпна маршрутка, застудилась. А якби то була остання маршрутка?
Час поїздки сказати не можу, бо вона вже забула.
Але будь ласка, дайте зупинці нормальну назву. Бо для людей, які не живуть в Вінниці, це єдиний орієнтир. Зупинку "електромережа" знають всі, часто знають і приїжджі. А церкву знає кілька десятків прихожан.
Зупинка повинна називатися: Електромережа, вихід до приміської автостанції.
В оголошенні може бути згадка про церкву, хто ж проти, але не потрібно оцього цирку, через який страждають мешканці області.
Я знаю, що це не єдина зупинка з неінформативною назвою. Наприклад, майбутня зупинка "100-річчя трамваю" на повороті з Келецької на барське (при тому що люди, які їдуть з нижньої вишеньки, будуть пересідати там на автобуси Жмеринського напрямку!!!)
Варіант додати в запис "вихід до електромережі" і т.п. - неоптимістичний, БО БІЛЬШІСТЬ ВОДІЇВ ДРУГУ ПОЛОВИНУ ЗАПИСУ ГЛУШАТЬ! Єдиний вихід - перейменувати... Таблички на зупинках в принципі можна залишити.
Дякую за розуміння.
С. Моргунов
Шановна Світлана,зупинка «Електромережа» - це кінцева зупинка трамваю. У тролейбусів та автобусів зупинки не співпадають, тому мають інші назви. Разом з тим, Ваша родичка могла уточнити у людей чи у кондуктора інформацію, де потрібно вийти.Крім того, до електромережі вона могла б повернутись цим же тролейбусом, не пересідаючи. Стосовно назви, то назвати зупинку «Храм Стрітення Господнього» свого часу звернулись прихожани цієї церкви. Тому у 2011 році їй і було присвоєно таку назву. За те, що зачитують неправильно назву – дякую за інформацію, направимо її керівництву підприємства, щоб виправили. Щодо зупинки \"100-річчя трамваю\" – ця назва пов’язана із тим, що в минулому році вінницький трамвай відзначав свій віковий ювілей, тому логічним було рішення зупинку на новій колії назвати саме так.Якщо Вам цікава моя особиста думка, то я вважаю, що не кожне місто має сторічну історію розвитку трамвайної мережі (більше того, навіть не в усіх містах країни є такий вид громадського транспорту), тому наші трамваї заслуговують на те, щоб одна з зупинок мала таку назву. Назви інших зупинок вздовж нової колії мають прив’язку до місцевості: ТК \"Вишенька\", 9-ий мікрорайон, вул. Стельмаха, вул. Квятека, Автовокзал \"Західний\". Дякую.