Попереднє питання
Володимир
Добрий день, 2 питання
- чому в Вінниці встановили податок на нерухоме майно для ж/б по максимуму, на рівні 2 відсотків, чи вінничани на вашу думку найбагатші (в Києві та в Харкові цей податок в 2 рази менший і платити його почнуть з 2016 року), коли ви і ваші депутати припинете знущатись з вінничан?
- чому ви керуєте містом, але вас не обирали мешканці міста? чому не призначають виборів мера, чи вам і вашим друзям знов щось чи хтось заважає
С. Моргунов
Шановний Володимире, Ви, мабуть, неправильно зрозуміли інформацію про ставки податку на нерухомість, які встановлені у нашому місті. На січневій сесії міської ради депутати ухвалили перелік місцевих податків і зборів та порядок їх справляння. На тій же сесії було зафіксовано, що далі виконком міської ради має розробити систему пільг для фізичних та юридичних осіб в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Законодавством визначено, що максимальна ставка цього податку може складати 2%, але це з 2016 року. 10 лютого на позачерговій сесії міськради було затверджено ставки податку на комерційну нерухомість, які є диференційованими і залежать від місця розташування об’єкту. Максимальною ставкою у 2016 році для нежитлової нерухомості буде 1,5% від мінімальної заробітної плати, її будуть сплачувати власники об’єктів, які знаходяться в центральній частині міста. Чим далі від центру та магістральних вулиць – тим менше ставка податку. На околицях міста вона становитиме 0,25%. Також ми визначили перелік об’єктів господарювання, для яких ставка податку буде нульовою. Робити нульові ставки для всіх – означатиме, що місто припинить розвивати свою інфраструктуру (ремонт доріг, нові садки, зони відпочинку і т. д.). Оскільки дотацій вирівнювання, як це було в попередні роки, більше не буде. Що стосується житлової нерухомості – зараз допрацьовується система пільг для громадян. Звісно, незахищені верстви населення, сплачувати цей податок не будуть взагалі. Крім того, ми розглядаємо питання взагалі відмінити сплату податку для господарських будівель приватних домоволодінь, бо вважаємо неправильним оподатковувати курники, сарайчики чи, даруйте, вуличні вбиральні. Але ті люди, у кого загальна площа будинку перевищує 120 м2, платити податок будуть. Ставка податку буде становити 1,5%. Щодо квартир – у Вінниці 108,6 тисяч квартир, з яких лише 33 тисячі мають площу більше 60 м2. Це означає, що 70% жителів висотних будинків новий податок взагалі не зачіпає. А по тих квартирах і приватних будинках, де є перевищення, і розробляється система пільг. Але ця система має бути справедливою. Там, де люди дійсно потребують додаткового соціального захисту, вони його отримають. Стосовно виборів. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» у разі дострокового припинення повноважень міського голови його обов’язки виконує секретар міської ради. Рішення про проведення дочасних місцевих виборів відповідно до чинного законодавства належить до компетенції Верховної Ради України. У цьому році відбудуться чергові вибори до органів місцевого самоврядування. Додатково Вас інформую, що проведення чергових місцевих виборів фінансується з державного бюджету, позачергових – з бюджету територіальної громади. Дякую.