На будівлях комунальних підприємств та закладів охорони здоров'я Вінниці планують будувати сонячні електростанції.
Про це йдеться у Програмі, яку сьогодні, 24 вересня, ухвалили депутати міської ради під час сесії. Вона розрахована на 2022-2026 роки.
Електростанції планують встановити у 3 етапи.
Перший етап розрахований на 2022-2023 роки. Він передбачає будівництво сонячних електростанцій (СЕС) на будівлях закладів охорони здоров'я для їхніх потреб. Це дозволить зменшити споживання електроенергії до 15% з традиційних джерел за рахунок електроенергії, яка буде вироблена на СЕС.
Зводитимуть сонячні електростанції на будівлях 5 закладів охорони здоров'я: Вінницька міська клінічна лікарня №1, Вінницька міська клінічна лікарня «Центрі матері та дитини», Вінницька міська клінічна лікарня №3, Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1, Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології.
Другий етап реалізації Програми розрахований на 2023-2024 роки. Він передбачає будівництво СЕС на закладах комунальних підприємств: КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та КП «Вінницька транспортна компанія».
На третьому етапі (2024 – 2026 рр.) передбачається влаштування систем накопичення енергії для збільшення обсягу заміщення електроенергії, виробленої на сонячних електростанціях (до 30%), які були побудовані на першому та другому етапах реалізації Програми.
«Це важливе рішення. Ми робимо гарний революційний крок щодо відновлювальної енергетики для наших об'єктів соціальної інфраструктури. Спочатку це будуть лікарні, потім перейдемо на інші комунальні підприємства. Важливе також питання накопичення електроенергії для того, щоб ми могли зекономити мінімум 30% ресурсів. Це дасть менше навантаження на міський бюджет щодо оплати енергоносіїв якраз в контексті тих викликів, які нас чекають. А саме – збільшення ціни на газ для об'єктів соціальної інфраструктури – 25 тисяч гривень за тисячу кубів за газ для бюджетних закладів - лікарень, шкіл тощо»
– каже міський голова Сергій Моргунов