З початку року на Вінниччині до підрозділів поліції надійшло 212 звернень про зникнення дітей, 211 з яких уже розшукано. 190 неповнолітніх поліцейські знайшли протягом доби, що значно знизило ризик вчинення відносно них протиправних дій. Про це 3 жовтня під час прес-конференції розповіла начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Вінницькій області Людмила Кузнєцова.
Переважно своє місце проживання залишають діти у віці від 14 до 16 років, які виховуються у неповних та проблемних сім’ях.
За словами Людмили Кузнєцової, серед головних причин уходу дітей є байдужість батьків, відсутність довіри і спілкування, фізичне та психологічне насилля в сім’ї . В цьому році поліцейськими складено 1482 протоколи на батьків або осіб, які їх замінюють, за неналежне виконання обов’язків з виховання дітей.
- На фоні емоційного стресу діти, особливо в підлітковому віці, здатні на будь-які необдумані вчинки. Вона наражають себе на небезпеку, не знаходячи розуміння і підтримки , в першу чергу, у своїх батьків, - Подолання дитячої бездоглядності – проблема, яка вирішується комплексно, у співпраці з службою у справах дітей, психологами. І найстрашніше, коли ми не можемо достукатися до батьків, роль яких у вихованні дитини визначальна, - зазначила майор поліції.
Часто протиріччя між батьками і дітьми виникають і через надмірну опіку – дітей примушують до навчання, позбавляючи їх часу на відпочинок та дозвілля.
Є категорія підлітків, які систематично залишають домівки в пошуках дорослого і самостійного життя і не бачать необхідності попереджати своїх близьких. Таких дітей працівники ювенальної превенції знаходять в компаніях однолітків і навіть дорослих людей, нових друзів, з якими вони знайомляться через Інтернет.
У ряді випадках підлітки можуть потрапити під негативний вплив компаній, в яких їм запропонують спиртне та цигарки.
Поліцейські постійно відпрацьовують заклади торгівлі на предмет продажу неповнолітніх спиртних напоїв. В цьому році 94 працівника торгівлі притягнули до відповідальності за такі порушення.
У разі зникнення дитини – необхідно відразу звертатись до підрозділів поліції або телефонувати на спецлінію поліції «102».