Виявлення та лікування туберкульозу в умовах війни залишається досить актуальним питанням на Вінниччині.
У Вінницькій області за останні 9 місяців зареєстровано 614 нових випадків туберкульозу. Серед них 8 дітей та 4 підлітків. Про це повідомляє департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА.
Лікарі, наголошують що ця хвороба уже давно втратила статус соціальної, й почути діагноз – туберкульоз може будь-хто.
Про ситуацію із захворюваністю на Вінниччині, про профілактику та виявлення захворювання говорили сьогодні в обласному клінічному фтизіопульмонологічному центрі з медичними директорами лікарень області.
«Обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр є єдиним в області спеціалізованим протитуберкульозним закладом. Є 80 ліжок для стаціонарного лікування хворих на туберкульоз й більше не потрібно. Адже змінилися підходи до лікування цього захворювання. Сього 50% пацієнтів лікуються у свого сімейного лікаря, приймаючи необхідні пігулки. Наразі в області діють дев’ять лабораторій швидкої первинної діагностики туберкульозу на базі закладів спеціалізованої допомоги, обладнаних системами GeneXpert. Тому, наші лікарі мають вчасно виявляти захворювання і скеровувати на відповідне лікування до сімейного лікаря чи фтизіопульмонологічного центру», - відзначила директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна.
Відзначимо що у червні минулого був підписаний Меморандум про співпрацю між проектом РАТН («Інноваційні технології в охороні здоров’я»), Департаментом охорони здоров’я та реабілітації ОВА та обласним клінічним фтизіопульмонологічним центром (фінансування USAID). В рамках проекту відбувається навчання фтизіатрів та сімейних лікарів.
На початку жовтня фтизіопульмонологічний центр в рамках цього ж проекту отримав комп’ютерну техніку. При підтримці РАТН модернізований та вже відновив роботу пересувний флюорограф.