У Вінниці за спалювання сухої рослинності інспектори склали вже 15 протоколів

У Вінниці тривають рейди з виявлення випадків спалювання відходів рослинного походження. За дотриманням порядку в громаді слідкують інспектори Муніципальної варти разом з представниками інших структур. За час перевірок виявили вже 15 порушників, на яких склали протоколи про адміністративне правопорушення.

 Масштабні пожежі – наслідки спалювання сухої рослинності

Днями інспектори виявили черговий факт спалювання в одному з районів Вінниці.

«З 12 березня по 30 квітня щоденно заступають вісім робочих груп з протидії спалювання сухої рослинності. Сьогодні під час патрулювання надійшов виклик зі скаргою, на місці виявили правопорушення. Зі слів чоловіка, він хотів прибрати город таким чином. Правопорушника притягнули до адміністративної відповідальності.Вкотре нагадуємо, що спалювати суху рослинність суворо заборонено - це шкодить здоров'ю людей та довкіллю», – розповів начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

Сума штрафу складає для громадян від 340 до 1 360 гривень, а для суб’єктів господарювання – від 850 до 1 700 грн.

Тварини горять живцем: Пожежники показали наслідки спалення сухої трави Окрім загрози здоров’ю людей, спалювання сухої трави призводить до загибелі тварин

У Муніципальній варті просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційного центру за ном. тел.: 067-410-21-01, або ж до Цілодобової варти: 15-60.

При згорянні рослинних решток з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Крім того, ці речовини впливають на органи дихання, сприяють виникненню респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, бронхіту та пневмонії. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до загибелі тварин.

Джерело: ВМР



Переглядів: 709
Поширень: 0