Вінницька громада передала 10 «Мавік 3Т», 100 FPV-дронів та 20 тисяч сухих душів військовим на передову

10 квадрокоптерів «Мавік 3Т», 100 FPV-дронів та 20 тисяч сухих душів передають одній з військових частин, якими опікується Вінницька міська рада, Вінницька громада та команда Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Днями таку допомогу передали на один з найгарячіших напрямків на фронті, щоб підсилити українських Захисників та Захисниць.

Заступник міського голови Андрій Очеретний разом з депутатами Вінницької міської ради та координаторами МКГШ Світланою Куцою та Дмитром Науменком подякували військовослужбовцям за їх роботу на передовій.

«У межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу ми передаємо сьогодні потужну партію допомоги на фронт. Бійців цієї бригади вже вдруге цьогоріч підсилюємо подібною технікою, яка дуже необхідна їм для виконання бойових завдань. Ми дуже хочемо, щоб ця допомога стала в нагоді військовим, які так якісно працюють, – сказав Андрій Очеретний. – Ми регулярно спілкуємося з військовослужбовцями та отримуємо від них чимало запитів, в межах своїх повноважень робимо все, щоб якнайшвидше закрити їх потреби. Депутати міської ради на чергових засіданнях одноголосно підтримують допомогу військовослужбовців. По Україні, до речі, Вінниця одна з лідерів по виділенню дохідної частини бюджету на підтримку Збройних Сил України».

Наразі Вінницька міська рада на постійній основі підтримує 37 військових частин від початку повномасштабного вторгнення. Незмінним пріоритетом для міста залишається «безпека та оборона», на який цьогоріч у бюджеті громади передбачили майже 1 млрд грн, а це третина коштів, які не входять до захищених статтей.

Військовослужбовець Іван розповів, що техніка та сухі душі, які він отримав у Вінниці, знадобляться на передовій, де він разом з побратимами перебувають на лінії зіткнення з російськими ворогами. За його словами, з «Мавіками» та FPV-дронами вони знайомі близько і це незамінна річ як для розвідки, так і для оборони.

«Нам вже раніше передавали “Мавіки” та FPV-дрони, тож ми знаємо, як вони працюють. Їх завдання одне – нищити ворога. Дрони-камікадзе летять лише в одну сторону, а мавіки – техніка багаторазового використання, хоча в тих умовах це здебільшого розхідний матеріал. Це наші очі, за допомогою них в нічний час доби ми бачимо позиції ворога, їх пересування, техніку, а отже можемо оперативно реагувати на їх дії. Тобто це не просто засоби для виконання бойових завдань, вони рятують життя побратимам. Щодо сухих душів – це ефективна річ в польових умовах, бо підвіз води на “нуль” часто буває проблематичним, тож ми беремо їх з собою і використовуємо, коли є можливість, щоб підтримувати здоров’я та гігієну», – зазначив військовослужбовець.

Згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил оборони України. А бюджет громади на 2024 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.

Джерело: ВМР



Переглядів: 399
Поширень: 0