Міська рада Вінниці продовжує стимулювати аграріїв до активної роботи, щоб збільшити посівні площі під овочевими, баштанними культурами та картоплею. Так, ще три фермерські господарства у галузях овочівництва та картоплярства отримають фінансову підтримку на безповоротній основі з бюджету Вінницької громади. Таке рішення затвердили 15 серпня, під час засідання виконкому ВМР.
«Розвиток аграрного сектору, як один з найважливіших галузей економіки України, беззаперечно потрібно стимулювати та нарощувати наш потенціал. Саме тому в грудні ми впровадили відповідний інструмент підтримки, який передбачає відшкодування витрат за насіння та садивний матеріал, придбання обладнання та роботи зі встановлення системи краплинного зрошення тощо», – сказав директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.
Він також додав, що троє аграріїв займаються на своїх угіддях вирощуванням капусти. Працюють вони в Щітках та Вінницьких Хуторах.
Відповідно до Порядку право на отримання фінансової підтримки на безповоротній основі мають суб’єкти господарювання, які відповідають наступним умовам:
- стосовно яких не відкрито провадження у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
- які не мають простроченої заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролювальні органи ГУ ДПС у Вінницькій області;
- які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі;
- право власності та/або користування земельними ділянками зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на території Вінницької громади.
Фінансова підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:
- у розмірі 30 % вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50 тис. грн одному отримувачу;
- у розмірі 30 % вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50 тис. грн одному отримувачу у розмірі 15 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60 тис. грн одному отримувачу.
Джерело: ВМР