У Вінниці пройшли «Вечори кіно за Коцюбинським»: як це було

Цього року Україна святкує 160-річчя від дня народження видатного письменника Михайла Коцюбинського, чия творчість стала невід'ємною частиною національної культури. На честь цієї важливої дати Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського організував триденний проєкт «Вечори кіно за Коцюбинським». Цей захід об'єднав любителів літератури і кіномистецтва, які обговорювали питання екранізації творів нашого Сонцелюба та досліджували трансформації українського кіно після здобуття незалежності.

Про це інформує Вінницька міська рада. 

Організували подію департамент культури та департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради спільно з Вінницьким літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського. Партнерами проєкту стали: Національний центр Олександра Довженка, видавництво «Дух і літера».

Протягом трьох днів, з 23 по 25 серпня, на території музею просто неба розташували імпровізований кінотеатр, де відвідувачі мали змогу переглядати екранізовані твори Михайла Коцюбинського. Серед них – відомі фільми: «Подарунок на іменини» режисера Леоніда Осики, «Татарський триптих» Олександра Муратова та культова стрічка «Тіні збутих предків» Сергія Параджанова.

Кожен із вечорів був насичений обговореннями та дискусіями за участю відомих кінокритиків та науковців, таких як Альона Пензій, Андрій Алферов, Антон Непиталюк, Яна Лисенко та Сергій Тримбач. Вони ділилися цікавими фактами про екранізації творів Коцюбинського та розповідали про те, як українське кіно пройшло шлях від перших незалежних кроків до сучасності. Особливу увагу приділили внеску Коцюбинського в українську кінематографію.

«Проєкт "Вечори кіно за Коцюбинським" став унікальною подією, що поєднала літературу та кіномистецтво, нагадуючи про невичерпну силу творчості Михайла Коцюбинського, яка залишається актуальною і сьогодні», – говорить директорка музею Коцюбинського Лариса Кравченко.

«Вечори кіно за Коцюбинським» – частина заходів проєкту #2024РікКоцюбинського, які проходить в межах реалізації Стратегії культури Вінницької міської територіальної громади за підтримки проєкту #EU4Culture, що фінансує Європейський Союз та реалізовує Goethe-Institut Ukraine.



Переглядів: 365
Поширень: 0