Вінницькі психологи, що працюють із дітьми з інвалідністю, удосконалюють заняття за допомогою ігор

Нещодавно у Вінниці відбувся триденний тренінг «Сміх і гра», у межах якого проходили навчання педагоги, психологи та вихователі, що працюють з дітьми. Серед учасників та учасниць заходу – вихователька по роботі з дітьми з інвалідністю центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Тетяна Тетер та психолог закладу Микола Чорнобривенко.

Тренінг влаштувала шведська некомерційна організація, націлена на поширення радості, сміху, надії та гармонізацію психологічного стану дітей усього світу, які перебувають у складних життєвих обставинах Clowns Without Borders Sweden («Клоуни без кордонів Швеція») спільно з благодійним фондом «Слов’янське серце».

«Ми прагнули навчити учасників та учасниць, як легко грати, як будувати ігри та як бути тим своєрідним “кухарем” і додавати свої “інгредієнти”, щоб гра була насиченою і “смачною” для всіх», – зазначила Ольга Сєрих, членкиня ГО «Сміхоноси», яка займається медичною клоунадою та бере участь у виставах «Клоунів без кордонів Швеція».

Три дні тренінгу містили в собі три тематики: проживи, вивчи та лідируй. Заняття проходили у формі гри, щоб дорослі відчули себе дітьми та відчули на собі, що таке смак гри. На другий день учасники працювали в команді, вчились створювати різні сценки. Третій день був присвячений самостійній побудові гри.

«На тренінгу ми вчилися взаємодіяти з дітьми, а для цього ми мали згадати, як самі були дітьми. І відповідно ми робили різні вправи, які були спонтанними, легкими та невимушеними», – ділиться враженнями психолог Микола Чорнобривенко.

Спеціалісти вважають, що сміх та ігри покращують комунікацію та самовираження, будують довіру та почуття безпеки, зміцнюють самооцінку, сприяють фізичному та ментальному полегшенню, допомагають відрегулювати емоції.

«Важливо, що програма, з якою ми познайомилися, універсальна. Її можна використовувати як для великих груп учасників, так і для зовсім маленької їхньої кількості. На тренінгу ми і самі гралися, і вчилися проводити ігри, визначали, чим ми можемо бути корисними дітям», – розповідає вихователька по роботі з дітьми з інвалідністю Тетяна Тетер.

Неощдавно, 22 серпня. представники та представниці організації також завітали до центру реабілітації «Гармонія», щоб представити перфоманс для 20 дітей та підлітків з інвалідністю – клієнтів закладу.

Джерело: ВМР



Переглядів: 422
Поширень: 0