У Вінниці летальних випадків від його ускладнень не трапилось. Вірус полює на людей з новою силою, кажуть у Мінохорони здоров’я. Кількість українців, яких наздогнав грип - збільшилась вдвоє, порівняно з минулим роком. Щоправда, у Вінниці епідпоріг – не перевищено, запевняють в Департаменті охорони здоров'я Вінницької міської ради.
Начальник відділу лікувально - профілактичної допомоги департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Наталя Авраменко каже: "На даний час ми ще не досягли епідпорогу на 20%, але разом з тим кожного дня захворюваність зростає".
За два тижні сімейні лікарі ЦПМСД №2 м. Вінниці встановили діагноз "грип" 5-ти паціентам. Тож, медики вкотре нагадують вінничанам: при перших симптомах – одразу звертатись по лікарську допомогу. Адже вірус грипу вважається сильнішим та більш небезпечним, ніж ГРВІ.
На перший погляд, за симптомами, вірус нагадує ГРВІ. Перше, що має насторожити – це те, що грип звалює миттєво. Навіть, якщо ви прокинулись здорові, за декілька годин можливо відчути ломоту у тілі та одразу високу температуру: 39-40. А от распіраторна інфекція - супроводжується кашлем, нежиттю, температурою не вище 37, 5. В Мінохорони здоров’я розробили інструкцію, як розрізнити хвороби. По перше: при застуді, Вам не обійтись без гори носовичків. А от при грипі нежить – не обов’язкова. На другу добу з’являється кашель, біль в грудині, почервоніння очей, світлобоязнь, іноді безсоння: все це, в цілому, за даними міністерства, і є вірус грипу.
Визначити вид захворювання можна і самому всього за декілька хвилин. Якщо скористатися швидкими тестами. Вони є в аптеках та в міських лікарнях. Придбати їх можна завдяки муніципальній програмі «Стоп, грип!». Втім, самим лікуватись лікарі не радять. Адже укладнення після засхорювання можуть забрати життя.