В Умані хасиди сплатили 17 млн грн туристичного збору (Фото+відео)

Цьогоріч до Умані на святкування юдейського Нового року Рош Га-Шана прибули 31,5 тисячі паломників-хасидів, з яких близько 5 тисяч – діти.

Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Уманську міську раду.

Водночас понад 14 тисяч хасидів не змогли дістатися міста через масований обстріл Ізраїлю Іраном, що призвело до закриття повітряного простору та скасування авіарейсів.

Паломники, які все ж змогли прибути до Черкаської області, сплатили орієнтовно 17 мільйонів гривень туристичного збору. Такі значні надходження є важливим внеском до місцевої економіки.

З огляду на значну кількість паломників, поліція Умані посилила заходи безпеки. Для цього було встановлено сканери для перевірки ручної поклажі та спеціальні рамки-металошукачі для особистого контролю прочан. Використання сучасних технологій, таких як рентгенокамери та металодетектори, дозволяє правоохоронцям проводити перевірки швидше і зручніше для гостей, водночас забезпечуючи високий рівень безпеки. Ці заходи також допомагають запобігти незаконному перевезенню заборонених предметів.

За повідомленням поліції, ситуація в Умані наразі стабільна, а громадський порядок – під контролем. Відповідні служби продовжують цілодобово працювати для забезпечення безпеки в місті під час святкувань.

Щороку Умань стає місцем масового паломництва хасидів, які прибувають до могили цадика Нахмана, засновника брацлавського хасидизму. Ця традиція сягає кінця XVIII століття і щорічно привертає тисячі прочан з усього світу, зокрема з Ізраїлю, США та країн Європи.

Рош Га-Шана, що починається цього року 2 жовтня із заходом сонця, є одним із найважливіших свят в єврейському календарі. Це початок нового року за єврейським літочисленням, яке святкують упродовж 1-2 тишрея. Традиції святкування включають молитви, святкову трапезу та різноманітні обряди. Одними з основних ритуалів є звук шофара (ритуального рогу), вживання яблук з медом як символу солодкого року та молитви біля водойм для очищення від гріхів.

Кульмінаційний момент для хасидів під час перебування в Умані – молитва на могилі цадика Нахмана. Вважається, що саме на цьому святому місці їхні молитви мають особливу силу. Святкування триває кілька днів і об’єднує релігійні обряди з веселощами, що символізують новий початок та надію на благословення в новому році.



Переглядів: 248
Поширень: 0