Скільки правопорушень сталось у Вінниці за 2024 рік: звіт патрульної поліції

У контексті повномасштабного вторгнення, коли багато співробітників стали до військового строю, патрульні поліцейські продовжують ефективно виконувати свої обов’язки. Серед їх щоденних завдань — цілодобове патрулювання територій, швидке реагування на повідомлення про кримінальні та адміністративні правопорушення, а також забезпечення безпеки дорожнього руху та громадського порядку. Сьогодні, 24 жовтня, Олександр Гаркавюк, заступник начальника управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції, доповів про результати роботи за дев'ять місяців року на засіданні виконавчого комітету.

Про це інформує Вінницька міська рада.

За його словами, патрульні поліцейські у своїй роботі тісно комунікують із населенням та територіальними громадами, що дозволяє оперативно реагувати на виклики, а також здійснювати превентивні заходи.

«Загалом за звітний період відпрацювали 22, 6 тисяч завдань, що майже на 2 тисячі більше, ніж за відповідний період минулого року, що свідчить про незначний ріст кількості викликів, – зазначив Олександр Гаркавюк. – Всього по адмінпорушеннях складено близько 85, 5 тисяч матеріалів, за ними винесено постанов у вигляді штрафних санкцій на суму 33, 4 млн грн. Для порівняння торік було стягнено 28, 5 млн грн. Зокрема, чимало адміністративних постанов було винесено водіям, які сіли за кермо у стані сп’яніння – наркотичного, алкогольного чи під дією лікарських препаратів. Таких випадків зафіксували 1129 (проти 1254 торік)».

Крім того, інспектори патрульної поліції, за словами доповідача, фіксували чимало випадків порушення швидкісного режиму на дорогах. Щодо цього було винесено майже 31 тисячу постанов на загальну суму штрафів у 12, 2 млн грн. До речі, перевищення швидкості є однією з причин ДТП. До них також призводять недодержання дистанції, порушення правил маневрування та проїзду перехресть тощо. Зокрема за 9 місяців року у Вінниці сталося 1420 дорожньо-транспортних пригод, з яких 9% з постраждалими. 327 водіїв-порушників на теренах Вінницькій області намагалися уникнути покарання, залишивши місце події. Переважну більшість із них вдалося оперативно розшукати. Відсоток розкриття становить 91, 7.

«Водночас одним із найважливіших напрямів нашої роботи є затримання осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів. Так, за звітний період вінницькі патрульні по гарячих слідах встановили та затримали осіб, причетних до 374 злочинів, серед яких: хуліганство – 85; грабежі – 4; крадіжки – 23; тілесні ушкодження – 17; незаконне поводження зі зброєю – 23; наркозлочини – 123; підробка документів – 40; знищення або підробка вузлів агрегатів – 3», – зазначив Олександр Гаркавюк.

В умовах війни патрульні також акцентують увагу на забезпеченні безпеки учасників освітнього процесу та на національно-патріотичне виховання молодого покоління.

«Інспектори відділу "Служба освітньої безпеки" від початку навчального року на постійній основі вживають заходів, спрямованих на попередження та усунення загроз життю та здоров’ю учнів. Наприклад, допомагають їм вирішувати будь-які конфлікти мирним шляхом, запобігають вчиненню правопорушень, проводять інформаційно-просвітницьку роботу, здійснюють заходи щодо попередження та виявлення негативних явищ у дитячому середовищі таких як булінг, вживання заборонених речовин, тютюнових виробів та електронних сигарет тощо. Інформують про безпеку в кіберпросторі, підвищують обізнаність про ризики та небезпеки в умовах воєнного стану», – підкреслив доповідач.



Переглядів: 327
Поширень: 0