Як у Вінниці покривають потреби в електроенергії для забезпечення містян теплом

Відтепер основні котельні КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» можуть працювати автономно. Днями завершили встановлення всіх п’яти когенераційних установок, які наша громада отримала від міжнародних партнерів.

«Загальна потужність установок – понад 5 МВт. Цього достатньо, щоб забезпечити теплом і гарячою водою мешканців більш як половини багатоповерхівок міста під час відключень електроенергії. Інші котельні міста на випадок блекаутів мають генератори та відповідний запас палива, - зазначив очільник громади Сергій Моргунов. - В умовах постійних атак на енергосистему саме використання локальної та альтернативної генерації є шляхом до енергонезалежності громади. Тому ми постійно шукаємо нові можливості. Наразі працюємо над створенням єдиного енергетичного «острова», який забезпечить живлення найважливіших об’єктів критичної інфраструктури».

Після реалізації проєкту, надлишок електроенергії може направлятися на інші об'єкти підприємства або ж і окремі об'єкти критичної інфраструктури міста.

«Наразі основні котельні міста забезпечені власною електроенергією та не беруть її з мережі, що в умовах дефіциту електроенергії знижує навантаження на загальну мережу електропостачання», – розповідає заступник директора департаменту міського господарства Олександр Зімбовський.

Когенераційні установки працюють на газу або дизельному паливі, при цьому виробляючи електричну та теплову енергію.

Тобто електрична енергія, яка генерується обладнанням спрямовується на роботу котелень, а теплова енергія - на надання послуг гарячого водопостачання в міжопалювальний період. В перспективі, це також дозволить скоротити і обсяги споживання природного газу, який підприємство використовує для виробництва гарячої води.

Загалом, вжиті заходи дозволяють значно покращити енергетичну та економічну стійкість Вінницяміськтеплоенерго.

Джерело: ВМР



Переглядів: 283
Поширень: 0