З початком опалювального сезону багато споживачів починають отримувати платіжки за теплопостачання. Однак багато хто не завжди розуміє, як саме здійснюються нарахування за послугу з постачання теплової енергії. У зв'язку з цим, у КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" пояснили основні принципи нарахувань.
Нарахування за наявності загальнобудинкового приладу обліку
У багатоквартирних будинках, де встановлено загальнобудинковий прилад обліку теплової енергії, нарахування за спожиту теплову енергію здійснюються на основі показників цього приладу. Це означає, що плата визначається відповідно до фактично спожитої енергії будинком. Згодом, ця кількість енергії розподіляється між усіма квартирами пропорційно їхній опалювальній площі.
Відсутність загальнобудинкового приладу обліку
Якщо ж в будинку відсутній загальнобудинковий прилад обліку, нарахування здійснюються за іншою схемою. В такому випадку, плата за теплопостачання визначається згідно з постановою Кабінету Міністрів України №830 та Наказом №315. Вартість послуги обчислюється за нормативним тепловим навантаженням, з розрахунку на 1 м² опалювальної площі квартири. Крім того, враховуються такі фактори, як фактична температура зовнішнього повітря та кількість днів, коли послуга була надана в поточному місяці.
Приклад нарахувань
Наприклад, якщо на один будинок теплоносій було подано 22 жовтня, а на інший – 24 жовтня, то нарахування здійснюються, починаючи з дня подачі послуги на конкретний будинок.
Влада наголошує на важливості своєчасних розрахунків за спожиті послуги та закликає всіх споживачів бути уважними і відповідальними, адже коректне нарахування залежить від багатьох факторів, які потрібно враховувати.
"Закликаємо всіх споживачів бути відповідальними та вчасно розраховуватись за спожиті послуги", - йдеться у повідомленні.