У Вінниці мобільна бригада допомоги постраждалим від домашнього насильства отримала нове авто

У Вінниці продовжує свою роботу мобільна бригада допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Відтепер для оперативного реагування на виклики вона має сучасний автомобіль, обладнаний для потреб людей з інвалідністю. Транспорт був придбаний завдяки державній субвенції.

На сесії міської ради, яка відбулася 31 січня, було прийнято рішення про введення штатної одиниці водія для цього спеціалізованого автомобіля.

 - Новий автомобіль значно посилить нашу мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги, яка допомагає тим, хто постраждав від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Автомобіль використовуватиметься як для планових виїздів, так і для екстрених ситуацій, коли потрібно швидко реагувати. Він не тільки доставить команду до постраждалої людини, але й, за необхідності, допоможе евакуювати жінку з дитиною до кризової кімнати або іншого спеціалізованого закладу. Завдяки цьому автомобілю ми зможемо надавати допомогу ще ефективніше. Наприклад, минулого року за такою підтримкою звернулося 1055 людей, і це лише ті, хто звернувся вперше, – зазначив Максим Юрченко, начальник відділу "Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі" Вінницького міського центру соціальних служб.

До складу мобільної бригади, яка користуватиметься автомобілем, входять водій, фахівець із соціальної роботи та практичний психолог. У випадках, коли серед постраждалих є дитина, до команди також долучаються поліцейський ювенальної превенції, спеціаліст служби у справах дітей міської ради та сімейний лікар.

Автомобіль розрахований на чотири пасажирські місця та обладнаний для перевезення осіб з інвалідністю. Він оснащений спеціальним підіймачем та місцем для крісла колісного.

Нагадуємо контакти, за якими ви можете звернутися у разі, якщо стали свідком або жертвою домашнього насильства:

  • 102 – номер екстреного виклику поліції;
  • 15-47 – урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;
  • 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;
  • 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства;
  • 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб (вул. Соборна, 50, каб. 101);
  • 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (просп. Космонавтів, 30, каб. 304).


Переглядів: 98
Поширень: 0