У Вінниці триває реалізація ініціативи зі встановлення сонячних електростанцій (СЕС) на дахах багатоповерхівок. Ще одне ОСББ долучилось до програми, яка передбачає суттєве співфінансування з міського бюджету та можливість отримання компенсації від держави. Про це повідомляє Вінницька міська рада.
Днями було підписано тристоронній договір між департаментом житлового господарства міськради, ОСББ та підрядною організацією на встановлення СЕС. Міська рада профінансує 40% від вартості проєкту. Ще до 70% вартості обладнання ОСББ зможе компенсувати через програму «ГрінДІМ» від Державної установи «Фонд енергоефективності» після завершення робіт.
«Ця угода є логічним продовженням ініціативи підтримки ОСББ, яку ми започаткували торік. Ми прагнемо допомагати об’єднанням, що хочуть зробити свої будинки більш енергоефективними та комфортними для життя. Завдяки двом програмам – міській та державній – фінансове навантаження на мешканців мінімальне. Водночас встановлення СЕС посилює енергетичну незалежність будинку та зменшує витрати на оплату електроенергії», – зазначив директор департаменту житлового господарства Віталій Місецький.
Проєкт оцінюється у 1,5 мільйона гривень. Станція потужністю 30 кВт вироблятиме електроенергію для потреб усього будинку: роботу дахової котельні, насосів, освітлення місць загального користування тощо.
Це вже другий будинок у Вінниці, де встановлюється СЕС за підтримки бюджету громади. У попередньому випадку така модернізація дозволила стабілізувати подачу тепла під час аварійних відключень, що особливо важливо в опалювальний сезон.
«Раніше, коли світло вимикали, температура у квартирах падала до 12–13 градусів. Ми змушені були підвищити температуру теплоносія, що майже подвоїло споживання газу. Але завдяки СЕС, яку встановили торік, ми спокійно пройшли зиму», – розповів голова одного з ОСББ Андрій Калашніков.
Нова сонячна електростанція з’явиться на даху 96-квартирного будинку в східному мікрорайоні міста. Монтаж планують завершити у стислі терміни, щоби скористатися весняним сонцем на повну потужність.
Мешканці інших багатоквартирних будинків також можуть долучитися до міської програми та отримати 40% співфінансування на встановлення СЕС, за умови, що енергія використовуватиметься для загальнобудинкових потреб. ОСББ додатково мають змогу отримати компенсацію до 50% вартості обладнання за державною програмою «ГрінДІМ». Участь у програмах передбачає наявність гібридного інвертора, сонячних панелей та акумуляторів.
- Щоб подати заявку, необхідно підготувати пакет документів, зокрема протокол загальних зборів, проєктно-кошторисну документацію, експертний висновок та заявку до Фонду енергоефективності (у разі участі в програмі «ГрінДІМ»).
Завдяки цим програмам у Вінниці продовжується перехід до сталої, економічної та незалежної системи енергозабезпечення у багатоквартирному житлі.
Читайте також:
У Мінсоцполітики розповіли, що зроблять, аби чоловіки не покидали Україну після війни
У Калинівці з’явиться ветеранський простір: місце підтримки, спілкування та відновлення