Вінницький досвід запровадження "хвилини мовчання" став прикладом для всієї України

Щоденна хвилина мовчання о 9.00 стала для Вінниці не просто традицією, а справжнім ритуалом вшанування загиблих у російсько-українській війні. Саме наше місто першим в Україні запровадило щоденну практику вшанування пам’яті героїв і мирних жителів, які віддали свої життя за свободу та незалежність України.

На основі досвіду Вінниці громадська організація "Вшануй" розробила спеціальну Дорожню карту впровадження хвилини мовчання для інших громад. Цей посібник презентували на Міжнародному форумі згуртованості, що відбувся за участі Міністерства розвитку громад та територій України.

Що таке Дорожня карта і навіщо вона потрібна?

Дорожня карта — це докладний посібник, який допомагає громадам організовано та правильно впровадити щоденну хвилину мовчання. Вона містить:

  • покрокову інструкцію для органів місцевого самоврядування;

  • приклади комунікації з громадянами та медіа;

  • алгоритми дій, зокрема зупинку транспорту під час хвилини мовчання;

  • варіанти відео- та аудіосупроводу;

  • шаблони текстів для оголошення хвилини мовчання;

  • законодавче обґрунтування цієї ініціативи.

Ідея в тому, щоб щодня о дев'ятій ранку вся Україна єдиним поривом вшановувала пам’ять полеглих героїв, незалежно від міста чи селища.

Детальніше ознайомитися з посібником можна за посиланням.

Хвилина мовчання — більше, ніж традиція

Ця меморіальна практика має глибокий символічний зміст: вона є знаком скорботи, подяки, об'єднання та незламності нації. Хвилина мовчання щодня нагадує суспільству про ціну свободи та допомагає формувати культуру пам’яті в українських громадах.

Над популяризацією хвилини мовчання працює ГО "Вшануй" — організація, створена для розвитку нових форм вшанування пам'яті в Україні. Її співзасновницею стала загибла госпітальєрка Іра "Чека" Цибух, яка ще за життя привертала увагу до важливості пам’ятання про війну.

Одне з гасел організації: "Пам'ятай про полеглих – допомагай живим".

Читайте також:

У Вінниці планують створити каталог ветеранських бізнесів задля підтримки та популяризації

Місце, де стає легше: як у Вінниці підтримують переселенців і місцевих



Переглядів: 333
Поширень: 0