Вартість робіт складає 3 млн грн. Про це під час зустрічі з питань комунікації та налагодження зв’язків з громадськістю повідомив голова громади Михайло Кулик. Зустріч відбулась в ОТГ за сприяння Вінницького ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Іванівська ОТГ Калинівського району Вінниччини є сільською громадою, що була створена у 2017 році. В ОТГ функціонує перший рівень медицини в рамках діяльності сільських амбулаторій. Одна із них працює в с. Іванів – у центрі громади, друга – в с.Гущинці, що є старостинським округом ОТГ.
«Ми планували взяти участь в Урядовому проекті підтримки сільської медицини, але нас не включили до списку громад, в яких будуть збудовані амбулаторії за кошти державного бюджету. Тож на сесії сільської ради прийняли рішення про вирішення проблеми власним коштом. Справа в тому, що Гущинецький старостинський округ включає три населені пункти, а відтак має більшість сервісів - ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ та амбулаторію, яка обслуговує жителів навколишніх сіл, але знаходиться в одному приміщенні з дитячим садочком. І ДНЗ, і амбулаторія не відповідають новим стандартам для таких приміщень. За нормами, на площі, що займає ДНЗ, має бути 50 дітей, а на сьогодні там – 80. Крім цього, є черга. Ми придбали занедбане приміщення магазину площею 235 м2, де буде розташовано сільську амбулаторію. Зважаючи на те, що у нас черга до ДНЗ складає 43 дитини, це вирішить і проблему дошкільної освіти у громаді, і якісного обслуговування пацієнтів. Більшість коштів буде витрачено з бюджету ОТГ, також залучимо і спонсорські кошти», - повідомив голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик.
За словами завідувачки Гущинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Валентини Довгалюк, амбулаторія не може бути розміщена в одному приміщенні із дошкільним навчальним закладом, адже медичний заклад працює із пацієнтами, що мають різні захворювання, в тому числі й інфекційні.
«У нас задекларовано 1900 осіб, обслуговуються і громадяни із сусідніх населених пунктів. Зокрема, з с.Кам’яногірка та с. Мізяків є пацієнти з «червоного списку», відтак, не виключено поповнення штату лікарів. Щодня ми обслуговуємо від 20 до 50 пацієнтів. За стандартами наше приміщення не відповідає вимогам. Наприклад, щеплення і прийом педіатра - це різні кабінети, а у нас – один. Нова амублаторія вирішить проблему дотримання санітарних норм і надасть можливість правильно розмістити всі підрозділи та кабінети для прийому і лікування, адже у нас є ще денний стаціонар. Крім того, у будівлі нової амбулаторії буде функціонувати аптека, що дуже зручно. Ми сподіваємось, що громада нам допоможе з деяким обладнанням», - пояснила Валентина Довгалюк.
Як повідомив Михайло Кулик, за умови підготовленого приміщення медичного закладу, громада має можливість взяти участь у конкурсі проектів на отримання державної допомоги з обладнання сільських амбулаторій, тож відповідний проект вже підготовлено. Нову сільську амбулаторію в с. Гущинці Іванівської ОТГ планують відкрити до Дня медичного працівника, влітку 2019 року.
Для інформації: Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень проводиться в Україні з 2014 року. Вона спрямована на формування ефективної системи місцевого самоврядування, здатного вирішувати всі питання місцевого значення. Її ініціатором є Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.