Незабутня музична подія «Polish Jazz Night» вже стала невід’ємним елементом міжнароднoго джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST.
Цього року вечір польської джазової музики, який розпочнеться 21 вересня о 21.00 у концертній залі на вулиці Театральна, 15, пройде під знаком 200-річчя від дня народження геніального польського композитора, творця польської національної опери й автора безсмертних пісень, опер, оперет та балетів Станіслава Монюшка.
Під час першого відділення «Polish Jazz Night» глядачі VINNYTSIA JAZZFEST-2019 зможуть відкрити для себе творчість польського класика з іншої сторони – у джазовій інтерпретації. З ексклюзивною програмою «Монюшко по-джазовому» на фестивалі виступить Квартет Міхала Кобоєка у супроводі міжнародного хору «Voxcellence».
- Міхал Кобоєк, який сьогодні є одним із найкращих польських саксофоністів молодої генерації, разом зі своїм колективом по-новому аранжували пісні Станіслава Монюшка, зібрані у збірнику «Домашні піснярі». Ці чудові композиції зазвучать по-новому, подарувавши кожному присутньому незабутні емоції та чимало відкриттів, - розповідає продюсер VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України Ірина Френкель. - На концерті неповторне поєднання класичної форми творів із блискучою джазовою імпровізацією стане черговим доказом, що творчість Великого Монюшки – невичерпне джерело натхнення для сучасних артистів.
Не менш яскраві враження глядачам подарує друге відділення «Polish Jazz Night», у якому на одній сцені зустрінуться легенда та «сучасний скарб» польського джазу. Разом із культовим польським композитором, джазовим скрипалем та володарем десятків найпрестижніших премій та звань Кшесіміром Дембскі виступлять Oleś Brothers – брати-джазмени Марцін та Бартломей Олесь, які створюють повноцінний джаз-бенд із самих лише барабанів та басу, доводячи, що цього абсолютно достатньо для створення приголомшливої музики, сповненої нестримної енергії, нових тенденцій і надзвичайно складних та багатих нюансів.
- Концертна програма «Best of jazz» стане незабутнім подарунком не лише для меломанів, а й для кіноманів. Адже Кшесімір Дембскі – культова особистість світового кіно, - звертає увагу директор VINNYTSIA JAZZFEST-2019, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. - Кінокомпозитор написав музику для понад 60 знаменитих фільмів, серед яких: «Машина змін», «Вогнем і мечем», «Медіум», «Кінґсайз», «В пустелі та джунглях», «Туди й назад», «Стара казка», «Варшавська битва 1920». Музика до кінокартин принесла Кшесіміру Дембскі десятки найпрестижніших нагород - від «Emmy» і «Genie Award» до премії Фридерика і «Philip Award» Міжнародної кіноакадемії. А у 2005 році саме йому голлівудська кінокомпанія Limelight Films замовила музику для 16 німих фільмів Чарлі Чапліна 1914-1917 років.
Загалом на рахунку польського композитора понад 30 компакт-дисків, більше 100 пісень, концерти майже для всіх інструментів, понад 50 симфонічних і камерних творів, дві симфонії, два балети, ораторія, опера, три мюзикли, 35 п’єс та творів для дітей і більше 40 прем’єр театральної і експериментальної музики.
- Приїзд Кшесіміра Дембскі – величезна культурна подія для Вінниці. Ми щиро вдячні нашим постійним партнерам – Генеральному консульству республіки Польща у Вінниці, Польському інституту у Києві, групі Barlinek та Polish Tourism Organisation – за можливість подарувати глядачам нашого фестивалю незабутню зустріч зі справжнім артистом-легендою, - зазначає Ірина Френкель. – Як джазовий музикант, Кшесімір Дембскі неодноразово здобував звання «Найкращий скрипаль, композитор, аранжувальник року» в опитуваннях журналу «Джазовий форум» і увійшов до списку десяти найкращих джазових скрипалів американського журналу Down Beat. У 80-х роках він став лауреатом І премії Всесвітнього джазового конкурсу в Хуйларті (Бельгія) і нагороди ім. Станіслава Виспянського та об’їздив майже всю Земну кулю з концертами свого знаменитого джазового колективу «String Connection».
У 1991 році Кшесімір Дембскі розпочав також діяльність як диригент. Диригував майже усіма польськими та виступав з багатьма міжнародними оркестрами, зокрема, з Ірландським оркестром БіБіСі, Ґвадалахарським симфонічним оркестром (Мексика), Муніципальним симфонічним оркестром Ріо-де-Жанейро, Лос-Анджелеським духовим оркестром, Чилійським університетським театральним оркестром. А у різні часи його сценічними партнерами були такі світові знаменитості, як Тоні Лакатос, Хосе Каррерас, Чарльз Толлівер, Ева Малас-Ґодлєвська, Адам Маковіч, Жан-Люк Понті та багато інших.
– За 23 роки проведення джазового фестивалю у Вінниці ми вітали чимало польських зірок і радіємо, що з поновленням на посаді генерального консула Республіки Польща Дамяна Цярціньскі польський джаз повернувся у Вінницю з новим розмахом, - відзначає Павло Третьяков. – Польський джаз не тільки звучить особливо, а й має надзвичайно цікаву історію. Найбільш динамічного розвитку цей музичний стиль набув перед Другою світовою війною, коли оркестри, які грали у найбільших польських містах – Варшаві, Кракові та Познані, виконували джазові твори Джорджа Гершвіна, Річарда Роджерса та Лоренца Харта. Після війни у музичному просторі Польщі лунав так званий джаз «періоду катакомб», музика, яка придушувалась комуністичною владою та виконувалась у конспірації, приховано та цілком таємно. Сучасний джазовий рух у Польщі почався вже після 1955 року, у період політичної «відлиги», коли послабився контроль влади і почали організовуватись перші джазові фестивалі у Сопоті, завдяки яким польський джаз вийшов на світовий рівень. Сьогодні з кожним роком у Польщі організовується все більше музичних джазових фестивалів у різних куточках країни, з’являються нові техніки та манери виконання, а імена польських джазменів гучно звучать на весь світ.
Не пропустіть концерти легендарних польських музикантів сьогодні о 21.00 на фестивалі VINNYTSIA JAZZFEST-2019!
Квитки на концерт доступні на офіційному сайті http://jazz.vn.ua , а також їх можна придбати безпосередньо перед початком подій – на місці працюватиме виїзна каса.
Ексклюзивні партнери «Polish Jazz Night»: Генеральне консульство республіки Польща у Вінниці, Польський інститут у Києві, група Barlinek та Polish Tourism Organisation.