Виступаючи на зустрічі, начальник управління податкового та митного аудиту Головного управління Міндоходів у Вінницькій області Тетяна Андреяшкіна ознайомила присутніх з методами визначення ціни у контрольованих операціях, особливостями визначення звичайної ціни та яку відповідальність нестимуть порушники за недотримання методів трансфертного ціноутворення.
Закон, який набрав чинності з 1 вересня 2013 року, зобов\'язує всіх великих платників податків з оборотом від 50 млн грн на рік, а також платників податків, що здійснили великі операції, повністю розкрити підрозділам Міндоходів всю групу пов\'язаних осіб. При цьому, не обмежуючись лише тими особами, які безпосередньо беруть участь в угоді, або пов\'язані з особою не напряму, які складно обчислити, використовуючи дані державного реєстру. Про це повідомила начальник управління оподаткування та контролю окремих об’єктів і операцій ГУ Міндоходів у області Світлана Білилівська. При цьому вона наголосила, що завдяки інституту контролю трансфертного ціноутворення, держава отримує ефективний механізм протидії оптимізації оподаткування з використанням пільгових податкових юрисдикцій, а також спосіб змусити великий бізнес платити гроші саме в український бюджет. Разом із тим, дозволить створити дієву систему державного регулювання трансфертного ціноутворення в Україні, що надасть змогу захистити податкову базу та уникнути при цьому підстав для подвійного оподаткування та невизначеностей, які можуть перешкоджати прямим іноземним інвестиціям та розвитку зовнішньої торгівлі.
Довідково
Закон про трансфертне ціноутворення має на меті сприяти боротьбі з одним з найбільш масштабних способів мінімізації оподаткування, через який з-під оподаткування в Україні виводиться близько 100 млрд. грн. щорічно. За даними Міндоходів, вже до кінця цього року великі компанії додатково сплатять до Держбюджету півмільярда гривень.