Делегація з Маріуполя перебуватиме у Вінниці упродовж двох днів. Метою приїзду є ознайомлення з досвідом реформування транспортної системи і розвиток громадського транспорту. Також маріупольців цікавить питання надання адмінпослуг у Прозорих офісах міста, робота відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» та поводження з твердими побутовими відходами.
До Вінниці постійно приїздять делегації з різних міст України та з-за кордону, щоб ознайомитися з досвідом впровадження кращих муніципальних практик в різних галузях розвитку міста. Сьогодні з дводенним візитом до міста приїздила делегація з прифронтового міста Маріуполь. Зранку маріупольці зустрілися з міським головою Сергієм Моргуновим.
«Обмін досвідом дуже потрібен, а ми завжди готові поділитися ним. Тому що починати з нового набагато легше, ніж потім перебудовувати систему, яка вже працює, - каже мер Вінниці. – Те, що ви побачите у Вінниці, – це не заслуга однієї людини, а командна робота. Ідеологія нашої команди – ніякої політки, ми займаємося господарською роботою. І намагаємося це робити добре», - зазначив Сергій Моргунов. Він також розповів гостям про стратегічне планування розвитку міста і проекти, які упродовж останніх років впроваджуються у Вінниці.
Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко каже, що у Вінниці він вперше, але дуже багато чув про наше місто. «Ми сьогодні приїхали вивчати досвід передового міста України. Зараз наша команда формує принципи розвитку Маріуполя і хочемо, щоб на цьому шляху ми не допускали помилок. Хочемо брати кращі практики і рівнятися на більш сильні міста – такі, як Вінниця, - зазначає Вадим Бойченко. – Я був на Міжнародному конгресі мерів, де Сергій Моргунов представив транспортну стратегію і як взагалі реформувати транспортний напрямок. І те співвідношення транспорту Вінниці до чисельності міста захоплює. У нас теж є транспортна стратегія, але не хотілося б робити якісь типові помилки. Своєю транспортною стратегією Вінниця з радістю ділиться, хотілося б подивитися і зробити те ж саме. Крім транспорту зацікавив ряд напрацювань, в тому числі, відкритість і доступність влади, зокрема Прозорі офіси. Маріуполь теж відкрив Прозорий офіс, поки що перший. Ми теж хочемо їх зробити кілька і тому, необхідно подивитися, як вони пов’язані та подивитися програму навчання персоналу. Буде цікавим і досвід по полігону твердих побутових відходів, бо у Маріуполя залишилося три роки для прийняття рішення, його місткість закінчується, тому не хотілося б робити помилки, які зробив Львів. Вінниця теж пройшла цей шлях і вже є готове рішення, тому хотілося б на нього подивитися. Якщо чесно, я вражений чистотою міста і як мер хотів би зрозуміти за рахунок чого це досягається – організація роботи, люди, техніка».
Також Маріуполь готовий поділитися і власними напрацюваннями. Зокрема, реформуванням комунальної сфери – створення ОСББ за підтримки міста та бізнесу, програмою «Новий муніципалітет», яка включає кілька інтегрованих проектів, а також «Безпечне місто» - проект, який нещодавно реалізований у цьому місті спільно з Нацполіцією.
Маріупольці вже встигли ознайомитися з роботою «Цілодобової варти». Їх здивувало наскільки налагоджена співпраця між різними диспетчерськими службами та надання консультативної допомоги по різних сферах і галузях міста, тих, що навіть не підпорядковані муніципалітету.
Також вони ознайомилися з роботою Центрального відділення Прозорого офісу. Окрім того, програмою заплановано відвідання полігону побутових відходів, котельні на деревині, реконструйованого реанімаційного відділення і Центру надання допомоги учасникам АТО.