Сьогодні в роботі сесії Вінницької міської ради взяли участь і народні депутати України від Вінниччини: Геннадій Ткачук, Григорій Заболотний, Юрій Македон, Петро Юрчишин. Кілька днів поспіль у Вінниці об’єднались представники всіх гілок влади, органів місцевого самоврядування та громадськості, щоб спільно допомоги людям, які постраждали внаслідок вибухів на арсеналі біля Калинівки.
Народний депутат Геннадій Ткачук розповів, що він був вражений чіткою і злагодженою взаємодією усіх представників влади. «Всі дуже швидко відреагували на чолі з нашим Прем'єр-міністром, який оперативно взяв під керівництво штаб, і було забезпечено людей всім необхідним. Безумовно, буде проводитися розслідування. Є декілька версій, але говорити про них зарано. Нам потрібно чітко усвідомлювати: іде гібридна війна, яку розв'язала з нами Росія, і вона може бути не тільки на сході країни, а й в будь-якому місці, де знаходиться стратегічний об'єкт. Тому ми повинні бути готові, - каже Геннадій Ткачук. – Сьогодні ми ініціюємо, щоб ті гроші, які депутатам планують видати на округи, теж були направлені постраждалим, щоб допомогти людям. Нам потрібно з різних сторін працювати. Ця ситуація показала нам дуже просту річ – ми бачимо, що дуже багато об’єднань, які нібито знають, як потрібно управляти містом, областю і державою, і які є частими візитерами із мітингами під міською і обласною радами, їх не дуже було видно під час трагедії. Проте було видно, як чітко спрацювали разом влада, нацгвардійці, МНС, багато небайдужих вінничан. І це мають бачити і оцінити люди. Для мене як для народного депутата і для людини найголовніше те, що у такій трагедії в нас немає жертв. Я пишаюся вінничанами, і хочу сказати що Вінниччина є прикладом того, як потрібно проводити таку роботу».
«Тієї ночі мені багато людей телефонували і питали, що нам робити, коли і куди нам виїжджати. Я одразу виїхав в обласну адміністрацію, щоб з'ясувати все на місці, і був приємно здивований, що тут вже були всі: Прем'єр-міністр, мер Вінниці, керівництво області. Всі були в центрі подій і були зроблені прості і правильні кроки, які багато кого заспокоїли, додали впевненості. А коли поїхали колони з автобусами, було відчуття того, що все під контролем і найгірше позаду», - розповів парламентар Юрій Македон.
Народний депутат України Григорій Заболотний вважає, що та робота, яка була проведена в перші години трагедії, була надзвичайно професійна та організована. «Як колишній керівник, я знаю, що це таке – організація такого масштабу роботи, і які це служби і як мають бути задіяні, щоб досягнути якісного результату. Тому був приємно здивований в тому плані, що так чітко всі спрацювали, - каже Григорій Заболотний. – Ми всі розуміємо, які жахи переживає людина у таких ситуація, коли вона приходить на подвір'я, а там нічого немає. Людина все життя тут прожила, а в неї залишилось тільки те, що на ній. Тому ми всі маємо допомогти. Ми з сином, наприклад, взялись відбудувати хату одному з працівників. Вона була повністю зруйнована під час вибухів».
«Перший вибух ми почули близько десятої години і вже о 10-й ми були в штабі. Ми почали приймати евакуйованих з нашого Калинівського району. Тільки наш центр прийняв близько трьохсот осіб. Це в основному діти. Ми надали їм житло, працювали лікарі, і ми всі разом зробили добру спільну справу. Ми не піддались паніці і не вірили чуткам та пліткам. Наш штаб міської ради у Хмільнику чітко і злагоджено працював зі штабом районної адміністрації Калинівки. Я хочу подякувати всім, хто долучився до цієї справи. Я вважаю, що ми сьогодні маємо разом зібрати кошти, відбудувати постраждалі будинки», - сказав народний обранець виборчого округу, до якого входить Калинівський район, Петро Юрчишин.