Як повідомив заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, реєстрація учасників, що виявили бажання брати участь у ЗНО вже завершена, вона тривала з 1 лютого по 4 березня поточного року.
На сьогодні зареєстровано майже 11 тисяч учасників, в тому числі 30 дітей з обмеженими можливостями. «Вже 5 травня відбудеться перше тестування з української мови та літератури. Воно є обов’язковим для усіх випускників. Нововведенням цьогоріч є те, що учасники можуть обирати тестування або з математики, або з історії України, і проходитимуть вони 11 та 13 травня. Також вперше у цьому році результати тестувань будуть розцінюватися як державна підсумкова атестації. Для ЗНО із української мови та літератури в області буде створено 45 пунктів тестування, із математики та історії України – 22 та 35 відповідно», - зауважив Ігор Івасюк.
Для того, щоб процес зовнішнього незалежного оцінювання був відкритий та прозорий, в пункти тестування будуть запрошенні представники громадськості та засобів масової інформації. «Одним з основних завдань для Департаменту освіти і науки облдержадміністрації є забезпечення безпеки та здоров’я учасників тестування, для цього слід задіяти усі структурні підрозділі, зокрема, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, Головне управління Національної поліції та Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Вінницькій області», - наголосив Ігор Івасюк.
Цього місяця розпочато реєстрацію громадських спостерігачів на пунктах тестування. «Усі підготовчі заходи для проведення ЗНО будуть завершені до 25 квітня», - повідомив посадовець.
Для інформації:
Проведення зовнішнього незалежного оцінювання:
- 5 травня українська мова і література;
- 11 травня математика;
- 13 травня історія України;
- 3 червня російська мова;
- 6 червня іспанська мова;
- 7 червня англійська мова;
- 8 червня німецька мова;
- 9 червня французька мова;
- 10 червня біологія;
- 13 червня фізика;
- 15 червня географія;
- 17 червня хімія.