Забезпечення високих стандартів надання лікарської допомоги пацієнтам, чи то з віддаленого села, чи з міста, залежить від максимально скоординованих та професійних дій системи екстреної медичної допомоги. Саме такими цілями керувалися задля створення належних умов у Калинівському відділенні ЕМД. Завдяки злагодженій взаємодії обласного та районного керівництва, а також сумлінному ставленню місцевих медпрацівників, вдалося створити поліпшені умови для роботи персоналу швидкої допомоги.
На сьогодні існуючих підстанцій недостатньо для того, щоб швидка могла опинитися на місці виклику через 4–8 хвилин, як це в ідеалі має бути. Все ж, бригади екстреної медичної допомоги працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, тому для швидкого реагування відповідні умови - це запорука успіху.
Диспетчер Калинівського відділення ЕМД Ніна Пурлінська розповіла, що наразі тут працює 43 людини персоналу. За зміну приходиться приймати мінімум 20 викликів, а у вихідні чи святкові буває й 40.
- Працюємо по 12 годин і вдень, і вночі. Раніше в приміщенні температура могла бути +9 і навіть вбиральні не було, тому умови були екстрені й для працівників.
Головний лікар філії Хмільницької станції ЕМД Інна Браславська зауважує, що доступність бригад екстреної медичної допомоги та їхнє територіальне розташування є дуже важливим фактором ефективної роботи. Сьогодні Калинівське відділення є передовим на етапах від дзвінка до спеціалізованого відділу в лікарні. Особливо це стосується госпіталізації пацієнтів з інсультом.
- Я пропрацювала 12 років практикуючим лікарем у виїзній бригаді. Завдяки реформам, які зараз відбуваються, ми маємо зовсім інший якісний рівень: забезпечення медикаментами, паливно-мастильними матеріалами, технічною базою. Щоб ми виконували усі нормативи МОЗ, наразі необхідно лише покращити стан доріг. Це впливає не лише на своєчасність доїзду, а й на стан автомобілів «швидкої».
Очільник Калинівської районної ради Василь Поліщук розповів, що для оновлення відділення ЕМД з районного бюджету на ремонт виділили 200 тисяч гривень, а загалом кошторис склав 800 тисяч.
- Як завжди залучали спонсорські кошти. Незабаром плануємо відкриття відремонтованої лабораторії в Калинівській ЦРЛ, а також на завершальній стадії в с. Чернятин цілий комплекс – фельдшерський пункт, сільрада і садочок.